dla dzieci i o dzieciach

Zawód fryzjer

Dawniej fryzjer był osobą, która najzwyczajniej strzygła oraz czasami goliła własnych klientów. Nowocześni fryzjerzy, jeśli posiadają ambicję bycia kimś w swojej branży, powinni być wszechstronnymi osobami zarówno w sensie zręczności, jak również wiedzy.
Powinni oni wiedzieć wiele nie jedynie o technice, ale również o modzie, a również o stylizacji oraz środkach pielęgnacyjnych.

praktyka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
depresja

Autor: Radu Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd właśnie fryzjer przypomina w wyższym stopniu twórcę niż rękodzielnika o wyuczonym fachu. Fryzjerem zostać może właściwie każda osoba, jaka interesuje się tworzeniem różnych fryzur oraz ma do tego dar. Obecnie każdy może uruchomić fryzjerski salon (Okulary warszawa) i nie jest do tego konieczny na przykład dyplom czeladniczy, przyda się jednakże paroletnia praktyka.
Na pewno bez predyspozycji w owym fachu nic nie osiągniesz. Jednakże ważna jest także szkoła. Najczęściej fryzjerzy kończą zawodówki czy też policealne studium. Tego typu szkoły są niemalże w każdym ogromniejszym czy też mniejszym mieście. Każdy absolwent zaliczyć musi kilka kluczowych sekcji fryzjerskich, także w wymiarze praktycznym. Na wykładach oraz ćwiczeniach słuchacze uczą się więc stylizacji i podstaw chemicznych surowców fryzjerskich. Zyskują tam umiejętność przeprowadzania pełnego zakresu fryzjerskich usług, oceny jaKości środków kosmetycznych, wyboru, obsługi a także konserwacji fryzjerskich przyrządów, a także umiejętności fryzjerskie: doboru fryzury w oparciu o reguły antropometrii albo doboru barwy włosów.

Odrębną, acz niezwykle istotną zdolnością fryzjerów jest także z pewnością komunikowanie się z klientelą, poprowadzenie odrębnej firmy i szkolenie pracowników oraz uczniów.

admin

View more posts from this author