dla dzieci i o dzieciach

Zapoznaj się z naturalnymi sposobami walki z powszechnymi dolegliwościami!

Leki i suplementy diety bierzemy obecnie w ogromnych ilościach. Reklamy, często tylko rzekomo skutecznych preparatów, atakują nas ze wszystkich stron. Powszechne choroby można jednak często zwalczyć domowymi metodami.

powiększenie - zdrowie

Autor: alex and mac
Źródło: http://www.flickr.com

Ból głowy to schorzenie, której doświadczył pewnie każdy z nas. Wyjątkowo ciężkie do przetrwania są migreny. Stanowić zastępstwo dla leku przeciwbólowego, lub wzmocnić jego działanie, zdecydowanie może masaż karku. Właściwości przeciwbólowe ma wyciąg z kory wierzby oraz złocienia maruna. Niektórzy sądzą, że efektywny jest też masaż dużych palców u stóp. Świetnie w walce z bólem głowy mogą zadziałać ćwiczenia relaksacyjne i rozciągające. Musimy wypróbować pilates czy yogę. Nieoceniona może okazać się relaksacyjna, gorąca kąpiel. Ponadto powinniśmy być w posiadaniu olejków lawendowego, różanego, miętowego czy rumiankowego. Można spokojnie wykorzystać je podczas masażu. Kwestia jest dużo cięższa w razie migreny. Z reguły nie da się jej przetrwać bez zastosowania przeciwbólowych preparatów. By złagodzić jej objawy dobrze jest zastosować chłodne okłady na czoło, które zresztą są wyjątkowo przydatne w razie niemigrenowego bólu głowy. Warto zlikwidować źródła światła, położyć się w cichym, ciemnym miejscu. Powinno się dbać o dietę, unikać stresu, czerwonego wina.

Często pojawiającym się zaburzeniem zdrowotnym jest zapalenie pęcherza moczowego oraz zwyrodnienie stawów. Jeżeli chodzi o zwyrodnienie stawów to trzeba postawić na ruch. Spacery, pływanie mogą okazać się bardzo korzystne. Osoby, borykające się z otyłością muszą zrzucić zbędny balast kilogramów.

Czy masz chęć poznać dodatkowe porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (http://rehabilitacje.org/badanie-kierowcow) podobne wiadomości odnoszące się takiej sprawy – odsyłacz jest tu.

Zbyt duże obciążenie stawów jest niebezpieczne. W diecie nie może zabraknąć białka. Osoby cierpiące na zapalenie pęcherza moczowego powinny postawić na nasiadówki w naparze z rumianku, igliwia oraz bądź dziurawca i krwawnika. W niektórych przypadkach wskazane jest wykorzystanie termofora oraz konsumowanie napojów moczopędnych.

admin

View more posts from this author