misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Zabawki edukacyjne.

zabawki
Uwielbiamy spoglądać na baraszkujące, małe kotki. Przepadamy za tym widokiem. Z ekscytacją spoglądamy na ich pojedynek z kłębkiem włóczki. Jednak nie wszyscy mamy świadomość tego, że „beztroska” zabawa jest tak naprawdę ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Gdyż to właśnie owe sprawności zdobywane w trakcie zabawy będą później wiele mówić o życiu zwierzęcia a także jego pozycji w stadzie. Z jakiej przyczyny, tak dużo rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, po to by podarować im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków miejmy na uwadze, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości.

zabawki
Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko , które spędza całe dnie przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało ochoty na uczestniczenie i zaprezentowanie się w dorosłym życiu. Zamiast edukacji lub uprawiania sportu wybierze grę komputerową. Dlatego dajmy możliwość małym konstruktorom i badaczom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie (zabawki ruchowe na Zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną i może okazać się wielce emocjonująca, zwłaszcza gdy, architektura oczaruje dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedynym istotnym walorem jest to, iż są ładne za dzień lub znajdą się w kącie. Namawiamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne. Na co zwrócić uwagę przy ich kupnie? (gry planszowe dla dzieci)

Nie jest to trudne. Sami zadajmy sobie pytanie, jak długo nie znudzimy się nią, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Okażmy zaufanie intelektowi dziecka, które chcemy obdarować. Miejmy na uwadze, że z małego Antosia lubiącego klocki w przyszłości wyrośnie Antoni, który będzie architektem, a Zosia z rumieńcami na twarzy przeprowadzająca ”niesamowicie istotne eksperymenty” być może zostanie laureatką nagrody Nobla w dziedzinie chemii.