dla dzieci i o dzieciach

Zabawki edukacyjne przeznaczone dla naszych maluchów – krótka charakterystyka i nasze przykłady

Małe dziecko spędza bawiąc się bardzo dużo czasu. Jak dziecko jest małe potrzebuje nie tylko naszego zaangażowania ale też permanentnej uwagi podczas zabawy. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Należy zatroszczyć o to, aby przedmioty, którymi dzieci się bawią, były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają bardzo ważną rolę w kształtowaniu umiejętności, a także rozwijaniu osobowości dziecka. Za ich pomocą nasze maluchy poznają otaczający je świat.

zabawki interaktywne:
Czym kierować się wybierając właściwe zabawki dla dzieci? Przede wszystkim warto dobrać zabawkę do wieku dziecka. Żeby pełniła dobrze taką funkcję powinna być stosownie dobrana do wieku. Maluchy w zależności od tego, ile mają lat, kształcą inne umiejętności.

Zainteresował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj dalej kursy maturalne o tym, co niezwykle Cię ciekawi.

Naturalnie dzieciaczki do 3 lat mają zupełnie inne potrzeby , niż dzieci w wieku przedszkolnym.

zabawki lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Większe dzieci mają już pewną wiedzę odnośnie tego, co je otacza. W sklepie często same podejmującą decyzję, wybierając przedmioty, które są dla nich najładniejsze. Należy jednak pomóc czasem im przy zakupie i nie kupować zabawek, które w ogóle nie są rozwijające, tylko zasugerować dziecku puzzle (więcej: ) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które uczą koncentracji, a także rozróżniania kształtów, dostrzegania zależności pomiędzy elementami. Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki czytania i pisania.

Dla bardzo małych dzieciaczków, które mają problemy jeszcze z samodzielnym chodzeniem najlepszą zabawą będzie mata edukacyjna. To specjalna mata, wykonana z miękkiego materiału, na której znajdują się dodatkowe elementy do zabawy. Mogą to być na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, które dziecko może chwytać. Maty edukacyjne są bardzo powszechne, ponieważ nie kosztują zbyt wiele, a są wygodne, można je przewieźć i dają możliwość zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.

Dla dzieci w wieku około roku bardzo dobrą opcją będą zabawki interaktywne. Specjalnie pomyślane, żeby móc stymulować kształtowanie się malucha w różnych sferach, na przykład intelektualnej, ale także emocjonalnej. Bezpieczna i właściwie zaprojektowana zabawka uwzględnia bowiem możliwości rozwojowe dziecka.

admin

View more posts from this author