misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Zabawki dla maluchów – plastikowe czy z drewna? Jaką rzecz wybrać?

mapa
Poszukujesz odpowiedniej zabaweczki dla dzieciaka, coś takiego, co przykuje Jej czujność? Sprawdź nasz felieton!
Zabawki dla dzieci w obecnych latach nie są żadnym kłopotem. Ich różność daje radę nie jednemu rodzicowi oszołomić w głowie – trudno zatem obarczać winą dzieci, które wyłącznie wchodząc do sklepu z zabawkami, mówią: „Ja to chcę!”.

mapa
Źródło: pixabay
zabawki drewniane
Autor: John Cotton Europe
Źródło: johncotton.eu
Ogrom barw i kształtów sprawia u dziecka zachwyt i chęć mienia.

Serdecznie zalecamy te informacje (www.horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/) do poczytania. Znajdziesz tutaj dużo przydatnych wskazówek, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Ile razy dzieci wykłócają się na temat: „moje bywa najlepsze”? Im bardziej jest więcej barw – tym wspanialej nasze zabawki dla dzieci. Co jednakże zrobić, gdy maluch miast zabaweczkami, zajmuje się tabletem albo komórką? Odpowiedź bywa prostsza niż się mogło wydawać – należy odwrócić jego uwagę poświęcając mu własny czas a także wynajdując zajęcie, które ją zaciekawi i sprawi, że będzie się bawić razem z nami.

Opracowaliśmy dla Ciebie kolejne atrakcyjne wiadomości na ciekawiący Cię temat. Przejdź do nowego tekstu oraz czytaj wpis akcesoria dla niemowląt.

Jakie jednak wybrać zabaweczki?

Na daną chwilę dość zapomnianymi przez postępu technologicznego są zabawki drewniane zabawki drewniane. Przez to, iż są zabawkami dosyć „prostymi” często nie myślimy o ich rodzaju myśląc, iż dziecku się nie spodobają.

Jednakże czy nie jest tak, iż zwyczajna szmaciana laleczka zostaje ulubienicą naszej małej córeczki? A chłopcy? Czy zwykły zbudowany własnoręcznie autko nie jest najczęściej ich najulubieńszym? A co z puzzlami? Łatwość operowania zrobionymi z drewna klockami, na jakich zazwyczaj narysowane bywają zwierzaki z bajek – czyż nie są one, albo były osobistymi ulubieńcami? Więc czemu naszemu dziecku miałoby się nie spodobać? Spójrz na własne dzieciństwo przy doborze zabaweczek, – może i twoje dziecko pokocha to, co ty uwielbiałeś gdy byłeś malutki?