misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Zabawki dla maluchów – plastikowe czy z drewna? Jaką rzecz wybrać?

mapa
Poszukujesz odpowiedniej zabaweczki dla dzieciaka, coś takiego, co przykuje Jej czujność? Sprawdź nasz felieton!
Zabawki dla dzieci w obecnych latach nie są żadnym kłopotem. Ich różność daje radę nie jednemu rodzicowi oszołomić w głowie – trudno zatem obarczać winą dzieci, które wyłącznie wchodząc do sklepu z zabawkami, mówią: „Ja to chcę!”.

mapa
Źródło: pixabay
zabawki drewniane
Autor: John Cotton Europe
Źródło: johncotton.eu
Ogrom barw i kształtów sprawia u dziecka zachwyt i chęć mienia. Ile razy dzieci wykłócają się na temat: „moje bywa najlepsze”? Im bardziej jest więcej barw – tym wspanialej nasze zabawki dla dzieci. Co jednakże zrobić, gdy maluch miast zabaweczkami, zajmuje się tabletem albo komórką? Odpowiedź bywa prostsza niż się mogło wydawać – należy odwrócić jego uwagę poświęcając mu własny czas a także wynajdując zajęcie, które ją zaciekawi i sprawi, że będzie się bawić razem z nami. Jakie jednak wybrać zabaweczki?
Na daną chwilę dość zapomnianymi przez postępu technologicznego są zabawki drewniane zabawki drewniane. Przez to, iż są zabawkami dosyć „prostymi” często nie myślimy o ich rodzaju myśląc, iż dziecku się nie spodobają.

Jednakże czy nie jest tak, iż zwyczajna szmaciana laleczka zostaje ulubienicą naszej małej córeczki? A chłopcy? Czy zwykły zbudowany własnoręcznie autko nie jest najczęściej ich najulubieńszym? A co z puzzlami? Łatwość operowania zrobionymi z drewna klockami, na jakich zazwyczaj narysowane bywają zwierzaki z bajek – czyż nie są one, albo były osobistymi ulubieńcami? Więc czemu naszemu dziecku miałoby się nie spodobać? Spójrz na własne dzieciństwo przy doborze zabaweczek, – może i twoje dziecko pokocha to, co ty uwielbiałeś gdy byłeś malutki?