misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Za kilka miesięcy przyjdzie na świat dziecko – co musi znaleźć się w wyprawce niemowlęcej?

dziecko
Pojawienie się na świecie potomka to w każdej rodzinie znaczące wydarzenie. Pojawienie się tego małego człowieczka może naprawdę bardzo dużo zmienić. Dziewięciomiesięczne oczekiwanie to czas odpowiedni na to, aby na przyjście dziecka bardzo dobrze się przygotować. Pamiętać trzeba o zgromadzeniu odpowiedniej wyprawki, która pozwoli na właściwą opiekę nad dzieciaczkiem. Co musi się w wyprawce znaleźć?

kobieta z dzieckiem
Autor: Cheryl
Źródło: http://www.flickr.com
Gromadzenie wyprawki niemowlęcej znaczna część rodziców rozpoczyna od wybrania łóżeczka. Najchętniej wybierane są te, które wyprodukowane zostały z drewna. Prezentują się one naprawdę pięknie, a jednocześnie są odporne na uszkodzenia. Jeśli kupi się model, który ma wyjmowane szczebelki, łóżeczko można wykorzystywać przez parę lat, oszczędzając dzięki temu nieraz całkiem dużą sumę pieniędzy. Kiedy łóżeczko będzie już zamówione, można zacząć myśleć o kupnie ubranek. W dziecięcej wyprawce nie może brakować przeróżnych śpioszków, czapeczek, skarpetek, kaftaników. Wszystkie ubranka powinny być uszyte z miłej w dotyku bawełny, która nie będzie drażniła delikatnej oraz bardzo wrażliwej skóry malucha. Na szczęście teraz w sklepach z ubrankami dziecięcymi znaleźć można produkty charakteryzujące się świetną jakością – pomocne wskazówki. Tworzenie wyprawki to również odpowiedni moment na zastanowienie się, czy korzystać będziemy z pieluszek jednorazowych lub tetrowych. W przypadku wyboru tych drugich powinno się wcześniej zacząć kupować pieluszki. Wyprawka niemowlęca musi zawierać również rozmaite zabawki i gry dla niemowląt. Gry dla niemowląt to produkty w pełni bezpieczne dla dziecka, które bardzo dobrze stymulują rozwój malutkiego dziecka. Można decydować się na nie bez lęku o zdrowie maluszka. Do ich wykonania nie stosuje się żadnych zagrażających dzieciom materiałów. W wyprawce powinny być obecne też gryzaki dla niemowląt. Gryzaki dla niemowląt na samym początku życia dziecka będą niepotrzebne. Będą przydatne jednak wówczas, kiedy maluchowi zaczną wyżynać się pierwsze ząbki. Dziąsła niezwykle bowiem swędzą, a za sprawą gryzaków uczucie to zostanie odrobinę zmniejszone. Wartą uwagi propozycją są gryzaki, które można trzymać w lodówce. Takie modele niwelują także ból, który towarzyszy dziecku w trakcie wyżynania się ząbków. Nie powinno obawiać się, że maluszek będzie wkładać je do buźki – są w stu procentach bezpieczne.

niemowlę
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zgromadzenie wyprawki dla niemowlęcia to nie tylko wielkie przedsięwzięcie, ale także niemały wydatek. Warto więc wcześniej pomyśleć o tym, co i gdzie kupić, aby wydatki rozłożyły się w czasie, a równocześnie uniknąć zbytniego denerwowania się. Wszak te czas ciąży ma być czasem , w którym nie brakuje radości, pozytywnych wzruszeń i wielu marzeń, a nie trwającego cały czas stresu i nerwów. Tylko w takiej sytuacji przyszła mama i przyszły tata będą mogli w pełni cieszyć się z tego, co niebawem ich czeka – zobacz kompletną propozycję na tej stronie.