misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Czemu mniejsze dzieci powinny w chłodniejszym okresie ubierać czapki, jak je właściwie wybierać.

prezent - fotografia
Chłodne dni to okres, gdy małe dzieci powinny chodzić dobrze ubrane, aby się nie pochorowały. W odróżnieniu do dorosłych mają one dużo niższy poziom odporności, a tym samym powinny być lepiej chronione przed zimnem.

Obowiązkowa będzie więc ciepła kurtka, nieprzemakalne buty a także dopasowana do panującej pogody czapka. Jeśli chodzi o nią, to wybór jej powinien być uzależniony od kilku rzeczy. Przede wszystkim istotna jest pora roku, w jakiej się tę część garderoby ubiera. Czapka wiosenna dla dziewczynki przeważnie będzie dość cienka i przewiewna, lecz również nie musi ona ochraniać przez dużym mrozem. Tego typu zadanie spełniać muszą czapki na zimę, z tego też powodu najczęściej są one znacznie grubsze, posiadają warstwę polaru lub kożuszek, i w wielu przypadkach nauszniki które chronią uszy przez zbytnim zmarznięciem.

prezent - fotografia
Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
Przy wyborze czapki dla dziecka duże znaczenie ma typ materiału, z którego będzie ona wykonana. Wiosną bardzo dobrze sprawdzają się czapki bawełniane dla dzieci, są one cienkie, przewiewne, a jednocześnie dobrze trzymają ciepło. Zimą najlepszym materiałem będzie polar, w połączeniu na przykład z wełnianą włóczką nawet największe mrozy nie będą stanowiły problemu. Wybierając dziecięcą czapkę najlepiej ją przymierzyć, ponieważ numeracja w wielu przypadkach jest nieprawidłowo podana.

Czapka nie może być zbyt ciasna, ponieważ za bardzo by wtedy uciskała, za to zbyt luźna nie będzie odpowiednio chronić przed chłodem. Ponieważ dzieci rosną w szybkim tempie, to w niejednym przypadku czapki należy kupować praktycznie co roku nowe.