dla dzieci i o dzieciach

Czemu mniejsze dzieci powinny w chłodniejszym okresie ubierać czapki, jak je właściwie wybierać.

Chłodne dni to okres, gdy małe dzieci powinny chodzić dobrze ubrane, aby się nie pochorowały. W odróżnieniu do dorosłych mają one dużo niższy poziom odporności, a tym samym powinny być lepiej chronione przed zimnem.

Obowiązkowa będzie więc ciepła kurtka, nieprzemakalne buty a także dopasowana do panującej pogody czapka. Jeśli chodzi o nią, to wybór jej powinien być uzależniony od kilku rzeczy. Przede wszystkim istotna jest pora roku, w jakiej się tę część garderoby ubiera. Czapka wiosenna dla dziewczynki przeważnie będzie dość cienka i przewiewna, lecz również nie musi ona ochraniać przez dużym mrozem. Tego typu zadanie spełniać muszą czapki na zimę, z tego też powodu najczęściej są one znacznie grubsze, posiadają warstwę polaru lub kożuszek, i w wielu przypadkach nauszniki które chronią uszy przez zbytnim zmarznięciem.

prezent - fotografia

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
Przy wyborze czapki dla dziecka duże znaczenie ma typ materiału, z którego będzie ona wykonana. Wiosną bardzo dobrze sprawdzają się czapki bawełniane dla dzieci, są one cienkie, przewiewne, a jednocześnie dobrze trzymają ciepło. Zimą najlepszym materiałem będzie polar, w połączeniu na przykład z wełnianą włóczką nawet największe mrozy nie będą stanowiły problemu. Wybierając dziecięcą czapkę najlepiej ją przymierzyć, ponieważ numeracja w wielu przypadkach jest nieprawidłowo podana.

Czapka nie może być zbyt ciasna, ponieważ za bardzo by wtedy uciskała, za to zbyt luźna nie będzie odpowiednio chronić przed chłodem.

Ta oferta plansze edukacyjne jest bardzo ciekawa i jeżeli szukasz więcej danych na prezentowaną tu problematykę, to odnajdziesz je tutaj.

Ponieważ dzieci rosną w szybkim tempie, to w niejednym przypadku czapki należy kupować praktycznie co roku nowe.

admin

View more posts from this author