dla dzieci i o dzieciach

Wzrost oferty usług stomatologicznych jest dostrzegalny, mimo to ciągle niezbyt troszczmy się o zęby

W trendach stomatologicznych, a tego rodzaju chyba faktycznie istnieją, możemy obecnie zaobserwować pewne ciekawe zjawisko: wciąż niezbyt dobrze dbamy o higienę jamy ustnej, lecz za to dosyć chętnie decydujemy się na zabiegi w dziedzinie stomatologii estetycznej.

Sposób na białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Zdecydowanie mówiąc, robilibyśmy te zabiegi, gdyby choroby zębów nie były w tym przeszkodą. Gdyż wybielanie zębów przeprowadza się na zdrowych zębach, ponadto na zębach wyczyszczonych z osadów oraz kamienia. Z tym już jesteśmy trochę do tyłu. Ogólnie mamy chęci, lecz ciężko przejść do czynów z powodu tego, że czyny musiałyby koncentrować się na higienie, pielęgnacji i regularnych wizytach u stomatologa. A nawet takich wizyt, po prostu kontrolnych, ciągle się trochę obawiamy. W związku z powyższym dość często bywamy skłonni wybielać zęby w domu za pomocą podejrzanych substancji niż korzystać z wybielania stomatologicznego. Brak higieny stoi też na przeszkodzie implantacji. A przecież regularne wizyty u dentysty są podstawą, szczególnie, że nie ma z tym dużych kłopotów, wszędzie więc spotkamy odpowiedniego fachowca, jak stomatolog Katowice.

Jeśli jednakowoż nie za bardzo dbamy o zęby i jest już troszkę dla nas za późno, to co jesteśmy w stanie zrobić? Są dwie możliwości: implanty i protetyka – . Jednocześnie, implanty wymagają zacprotetyka – http://a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/ -igieny. W przenośni i dosłownie. Zaniedbania higieniczne są jednymi z najistotniejszych przeciwwskazań w implantacji. Dlaczego? Stąd, że zaniedbania prędzej czy później będą skutkować chorobami zębów (tych, które zostały – naturalnych) i przyzębia. W efekcie implanty (poznaj naszą firmę), a faktycznie ich mocowanie, może ulec osłabieniu, a to z kolei prowadzi do kolejnych problemów.

zęby

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie implanty to protetyka, z której jesteśmy w stanie korzystać właściwie niezależnie od naszego zaangażowania w czyszczenie zębów oraz profilaktykę stomatologiczną. Tu konkretnych higienicznych przeciwwskazań właściwie nie ma, lecz każdy świadomy pacjent powinien zdawać sobie sprawę, że i protezy, które są zaniedbane, krócej są w dobrym stanie, a choroby innych zębów mogą prowadzić do konieczności dalszego protezowania. A efekt końcowy łatwo sobie wyobrazić: ruchoma proteza, typowa sztuczna szczęka bez blokad – w postaci implantów. W takiej sytuacji trudno mówić o pełnym komforcie.

admin

View more posts from this author