dla dzieci i o dzieciach

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – leczenie

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to powszechny problem dotykający panie w wieku okołomenopauzalnym oraz wieloródek. Ocenia się, iż co piąta kobieta boryka się z owym krępującym schorzeniem. W obydwu wypadkach jest to następstwo rozciągnięcia pochwy oraz nadwątlenia mięśni dna miednicy, w skutek czego przekształca się kąt nachylenia cewki . Wysiłkowe nietrzymanie moczu postępuje wraz z wiekiem, zaś leczone we wczesnej fazie przynosi szanse na kompletne wyleczenie przy zastosowaniu nieinwazyjnych technik. Wysiłkowe nietrzymanie moczu przejawia się odruchowym popuszczaniem moczu nawet podczas niedużego wysiłku takiego jak: kichanie lub podczas dźwigania.

laser

Źródło: foter.com
Leczenie WNM z pomocą lasera polega na odtwarzaniu struktury tkanek łącznych gwarantując wzmocnienie powięzi wewnątrzmiedniczej oraz przywracając należyty kąt nachylenia cewki moczowej oraz jej normalną funkcjonalność. Laserowe leczenie WNM jest nieinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji. Do aktywności seksualnej można wrócić po mniej więcej tygodniu.

Kuracja polega na wzmocnieniu ścianek pochwy jak też obszaru ujścia cewki . W zależności od poziomu intensyfikacji symptomów poleca się wykonanie 1-2 zabiegów z jedno miesięcznym odstępem między nimi. Rezultat zabiegu obserwowalny jest po upływie miesiąca od dnia jego dokonania. Dzięki naświetlaniom ścian pochwy promieniami lasera a także zapoczątkowaniu ich samoistnej regeneracji, przywrócone może być naturalne ph pochwy, zwiększa się jej naprężenie jak też ilość nawilżenia, co oddziaływa na poprawienie jakości życia powszedniego.

Nietrzymanie moczu leczenie laserem to zabieg całkowicie bezbolesny i na dzień dzisiejszy jest najmniej inwazyjną metodą terapii – .

Jeżeli objaśniana problematyka jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj ponadto więcej szczegółów gabinet stomatologiczny puławy tutaj – te informacje również nie mogą pozostać pominięte!

W wypadku pań w zaawansowanej fazie wysiłkowego nietrzymania moczu medycy proponują zabiegi chirurgiczne, realizowane w ramach chirurgii jednego dnia, dające natychmiastowy rezultat a także wysoką skuteczność. O możliwościach zastosowania danej metody pacjentka jest informowana w czasie wizyty konsultacyjnej, po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i badania ginekologicznego. Zabiegi laserowego WNM powinny być wykonywane jedynie przez ginekologa, co gwarantuje efektywność leczenia.

Jakim sposobem znaleźć ośrodek oferujący tego typu zabiegi w swojej miejscowości? Proponuję wbić w wyszukiwarkę internetową wyrażenie: klinika ginekologiczna Wrocław – Klinika Ginekologiczna Gyncentrum.

admin

View more posts from this author