dla dzieci i o dzieciach

Wyprawka dla maluszka.

Kiedy już termin porodu jest blisko, należy przygotować przydatne nowo narodzonemu maleństwu ubranka oraz inne konieczne akcesoria potrzebne w czasie pobytu na porodówce. Na pewno będą to najmniejszego rozmiaru pieluszki jednorazowe.

Autor: www.babymama.pl
Przyda się dodatkowo kilka sztuk pieluszek z tetry czy flanelowych oraz kosmetyki pielęgnacyjne tj.: mydło dla bobasa, oliwka, zasypka, krem na odparzenia, rękawiczki – fakultatywnie maleńkie skarpetki – by się nam bobas nie podrapał po twarzy. Wyprawka dla noworodka musi również mieścić fatałaszki które będą potrzebne oseskowi drodze do domostwa. Są to z pewnością: czapka, wdzianko wierzchnie, kaftanik, rajtki a także bet ewentualnie dziecięce koce na . W domu na nasze maleństwo powinna już czekać sporo większa ilość akcesoriów to jest: trochę pampersów, pajacyków śpioszków, niewątpliwie niezbędna będzie także wanienka (najlepiej aby była wyściełana matą antypoślizgową), watki, gaziki niezbędne do pielęgnacji , również nieduże nożyczki do przycinania paznokietków. Łóżko dla dzidziusia można nabyć turystyczne bądź też klasyczne ze szczeblami.

Aby uzyskać większą ilość danych na publikowany tu wątek, odkryj także (http://krevetki.pl/) inne absorbujące portale.

Jeżeli zdecydujemy się tę drugą opcję, trzeba wyrko zabezpieczyć dokoła miękkimi okryciami. Prócz poduszeczki i kołdry należy kupić najmniej 2 komplety pościelowe bawełniane lub z flaneli. W wyprawce dla noworodka nie może braknąć dodatkowo mniej więcej 50 pieluch z tetry oraz blisko pięciu egzemplarzy pieluszek flanelowych. Potrzebne również będą trzy kocyki dla dzieci.

Buteleczka z gumowym smoczkiem nie jest nieodzownym elementem wyprawki dla noworodka jeżeli mama zamierza karmić potomka pokarmem naturalnym. To samo tyczy się sztucznego pokarmu. O ile okresowe dokarmianie okaże się nieodzowne, wtenczas odpowiedniej będzie poić niemowlaczka za pomocą małej łyżeczki, względnie kieliszeczkiem, tak by dziecko nie straciło naturalnego odruchu ssania. W sprzedaży mamy ogromny wybór towarów dla dzidziusiów, tak więc skompletowanie wyprawki dla noworodka nie powinno sprawić problemów młodej mamie ani też młodemu tatkowi. Dobrze jest jednakże na wspomniane zakupy wybrać się z wypisaną listą niezbędnych artykułów, aby o niczym ważnym nie zapomnieć. Jeśli już wyprawka dla noworodka kupiona, walizka z niezbędnymi przedmiotami do szpitala spakowana (pamiętajmy o koniecznych dokumentach), tata z mamą mogą odpocząć na kanapie i zbierać siły na chwile porodu.

admin

View more posts from this author