misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Wyodrębnij plac zabaw na pobliskim osiedlu

Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka
Kiedy posiadamy małe dziecko, pragniemy aby miało ono odpowiednie miejsce na świeżym powietrzu, gdzie będzie mogło się bawić razem z rówieśnikami. Niestety, część z nas mieszka w blokach a nie w domach jednorodzinnych, tam o taką sferę o wiele łatwiej.

Jednak także wśród bloków możemy wydzielić właściwe miejsce, z pomocą naszej wspólnoty mieszkaniowej.

Relaksująca się kobieta
Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nowo wznoszone osiedla zazwyczaj już w planach mają rozrysowane certyfikowane place zabaw. Jednak co począć, gdy żyjemy w wiekowej kamienicy, gdzie nie ma właściwie wyodrębnionego placu dla najmłodszych? Wówczas warto złożyć podanie do swojej wspólnoty, z prośbą o zbudowanie terenu dla dzieci. Z pewnością wielu innych rodziców nas wspomoże, pragnąc żeby ich pociechy mogły gdzieś bezpiecznie się bawić. Tego rodzaju certyfikowane place zabaw możemy zlecić u fachowej firmy, która zna się na takich projektach. Środki na realizacje można pokryć z funduszu remontowego oraz ze środków unijnych.
Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka
Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl
huśtawka ważka
Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe
Co powinno znaleźć się na tego typu placu? Oczywiście zawsze zależne jest od tego, jak duży obszar wydzielimy. Na pewno dzieciom przypadnie do gustu huśtawka ważka, pamiętajmy jedynie aby ustawić co najmniej dwie. Także odpowiednio skonstruowana zjeżdżalnia będzie pożądana. Na środku placu dobrze zamontować piaskownicę, gdzie maluchy będą mogły tworzyć konstrukcje z piasku. Możemy także zastosować urządzenia dla dorosłych, montując rowerek, albo inne akcesoria treningowe. Taki plac trzeba odgrodzić, żeby był bezpieczniejszy i mniej narażony na dewastację ze strony chuliganów.

Jeśli pragniesz, aby twoje dzieci miały się gdzie podziać, możesz zainicjować budowę placu zabaw w niedalekim otoczeniu. Gdy dobrze dogadasz się z innymi rodzicami, środki na budowę znajdziesz w kasie wspólnoty, możemy również ubiegać się o zapomogę unijną.