misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Wybieramy śpiochy dla dziecka

marzenia
Kompletowanie wyprawki dla noworodka wiąże się z mnóstwem dylematów. Przeważnie mama zaczyna od kupowania śpioszków dla swojego malucha. Wówczas pojawiają się pytania – jakie śpiochy wybrać, w jakim rozmiarze i ile ubranek wystarczy?
Bywa tak, że w szale zakupów kobieta, która wyczekuje przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka kupuje za dużo ubranek dla noworodka, w końcu wszystkie są tak słodziutkie, że trudno się im oprzeć.

marzenia
Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, nie ma jeszcze doświadczenia, więc z troski o maleństwo kupuje zdecydowanie więcej niż faktycznie, aby nie przejmować się, że nie będzie w co ubrać dziecka. Trzeba pamiętać, że nigdy do końca nie wiadomo jaki rozmiar będzie miało dziecko. Można próbować to przewidzieć na podstawie ostatniego badania USG i dziedzicznych cech. To nie zmienia faktu, iż natura potrafi zaskoczyć, dlatego śpiochy dla niemowląt trzeba kupować rozważnie – najśliczniejsze śpiochy dla niemowlaka.

Jeśli po porodzie okaże się, że zabraknie ubranek w pasującym rozmiarze, zawsze młodą mamę wspomoże sklep internetowy dla niemowląt. Młoda mama może zamówić piękne i idealnie pasujące ubranka z dostawą do domu już na drugi dzień, a więc może być spokojna, bo maleństwu w takim przypadku niczego nie zabraknie. Kompletując śpioszki dla maleństwa musimy zwrócić szczególna uwagę nie tylko na rozmiar oraz ilość, lecz również to z jakiego materiału uszyte są ubranka. Skóra noworodka jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego należy używać wyłącznie delikatnych, miękkich i nieuczulających materiałów – sklep internetowy dla niemowląt.

Najlepiej sprawdzą się śpiochy wykonane z czystej bawełny. Kupione ciuszki dla noworodka trzeba wybrać w hipoalergicznym płynie lub proszku, wypłukać oraz po wysuszeniu wyprasować.