misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Wszystko co ważne związane z karmieniem noworodka. Cenne informacje dla przyszłych mam

noworodek, sesje noworodkowe, sesje dziecięce
Karmienie noworodka to nie zawsze przyjemna sprawa. Co raz to zjawisku temu towarzyszą rozmaite bolączki tj.: pękanie brodawek, nawał mleczny, zapalenie gruczołów sutkowych.
Pękanie brodawek komplikuje karmienie noworodka. Pęknięcia brodawek często spowodowane są brakiem zahartowania ich do większego niż zwykle użytkowania.

matka i dziecko
Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby
Gdy na świat już przyjdzie nasza dzidzia, nie mamy jeszcze praktyki w serwowaniu piersi. Zdarza się, że przystawiamy bobasowi niewłaściwie i wtedy cedzi sam sutek- zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć. Trafne karmienie (niezwykle: fiorino.eu/sklep/dla-mam/top-do-karmienia-malka/top-do-karmienia-malka–bialy) noworodka to podanie mu piersi, tak aby napełniło mu całą buzię z sutkiem delikatnie skierowanym w stronę podniebienia. Co można wykonać aby zaspokoić te bolesne objawy?

Przed karmieniem i po należy umyć sutki sterylną gazą, potem osuszyć. Można nawilżyć własnym pokarmem, ponieważ ma ono właściwości gojące i zabliźniające, można też użyć kosmetyku pielęgnującego brodawki sutkowe. Ukojenie też sprowadzi użycie jednorazowych wkładek laktacyjnych i wymiana ich miernie co godzinę, tak aby pierś była czysta i sucha. Jeśli to nie przyniesie ulgi należałoby udać się do lekarza.

Nawał mleczny pokazuje, że karmienie – internetowa: www.fiorino.eu/sklep/rogale-do-karmienia/rogal-do-karmienia-gwiazdki-owieczki – noworodka odbywa się w sposób zły, tzn. że dziecko jest z rzadka przystawiane, że piersi nie są wypróżnione do końca. Przejawy koi masaż ciepłym prysznicem przed karmieniem, zimne okłady pomiędzy karmieniami, odciąganie pokarmu laktatorem po karmieniu, aby pierś była odessana do końca.

Noworodek
Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com

Zapalenie gruczołów sutkowych spowodowane jest odkładaniem się pokarmu w piersiach. Objawia się podwyższoną ciepłotą ciała, czasami bólami mięśni, stwardnieniem a czasem zaczerwieniem piersi, temu wszystkiemu współuczestniczy potężne przemęczenie -> tutaj. Aby uniknąć tych trudności, trzeba przystawiać dziecko częściej do karmienia, ściągać pozostałości pokarmu ręcznie, rozmasowywać bolące miejsce podczas karmienia i po, masaż należy rozpocząć od klatki piersiowej i doprowadzić w stronę sutków.

Co by o tym nie mówić karmienie noworodka piersią polepszy się w przeciągu 6-8 tygodni. Warto przeczekać ten trudny czas, korzyści jakie za sobą niesie są nieoszacowane.