dla dzieci i o dzieciach

Wszelkie zmysły są niezwykle istotne do normalnego funkcjonowania – wobec tego powinniśmy o nie dbać

Mówi się, że strata wzroku jest najbardziej traumatycznym doświadczeniem. Jednakże, gdy zauważymy u siebie kłopoty ze słuchem, to również jest nieciekawie.

zdrowie - marina

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
proces

Autor: Angie Jane Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy chociaż raz w roku musi zaliczać rutynowe badania. Kontrolowanie swego zdrowia wydaje się być niezwykle istotne. Należy sprawdzać morfologię oraz poziom najważniejszych hormonów. Jednakże warto też badać regularnie wzrok oraz słych. Ze słuchem jest taki problem, że stosunkowo długo można nie widzieć problemu. Musimy funkcjonować w czasach, gdy w miastach ciągle dociera do nas jakiś hałas — jeżdżą auta, mamy włączony film czy ktoś rozmawia przez komórkę. Z tego powodu początkowo to, że czegoś po prostu nie dosłyszeliśmy, może być przez nas zlekceważony. Wobec tego należy sprawdzać ten zmysł u doktora. Na specjalnym badaniu wejdziemy do specjalnego pokoju i zostaniemy poproszeni, by naciskać guzik, za każdym razem, kiedy usłyszmy jakiś dźwięk. Będą one raz ciche, a innym razem głośne. Nie powinniśmy się obawiać — badanie jest bezbolesne i trwa tylko kilka minut. Na podstawie wyników lekarz określi, co nam jest. Jeśli natomiast utraciliśmy słuch, to na pewno uszczęśliwi nas fakt, że medycyna poszła tak do przodu, że obecnie wszczepia się niewielkie implanty (Zobacz implanty łomża) do ucha i osoba znów może słyszeć.

To po prostu cud, a dla osoby wyleczonej wielka zmiana w życiu na lepsze. Od teraz będzie mogła słuchać muzyki oraz będzie mogła rozmawiać z każdym — ekspedientką w piekarni czy listonoszem.

admin

View more posts from this author