misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Wpis do nieistniejącego bloga

dziecięce buciki
W końcu przyszło na świat wytęsknione dziecko. Zaradny tatuś wyszykował kącik dla małej dziewczynki. Ustawił kołyskę wykonaną przez miejscowego stolarza. Pierwszy w życiu kącik pełen kolorowych maskotek. Chociaż trzeba powiedzieć, iż tatkę odrobinkę poniosło. Zwłaszcza przy zakupie misi. Bo że misie lubić maleńka będzie to rzecz pewna.

dziecko
Autor: Billy Metcalf Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj jednak zabawki grzecznie czekają aż właścicielka urośnie na tyle, aby się nimi bawić. Na razie ich miejsca zajmują akcesoria do butelek. Co prawda używane tylko na spacerach po naszym ulubionym szczyrkowskim deptaku albo wówczas gdy mama wychodzi do cioci „M”.

Dzisiaj w wiosenny, piękny Wielkanocny Poniedziałek malutka Zosia ubrana w niebieska sukieneczkę i w buciki dla niemowląt (takie jak tu: buciki dla niemowlaka) odpoczywa na kocyku a jakżeby inaczej – z wyszywanym ślicznym miśkiem. Po ogrodzie kręci się tatuś, a to poprzygląda się ogrodowym krzewom a to pogłaszcze czarnego kotka. Starszy brat w drugim kącie ogrodu szkicuje „Elfa” pociąg. Każdy z tej rodzinki ma jakieś miłości. Tata słucha namiętnie „Trójki” i uwielbia dzieła historyczne. Pani domu lubi książki, kocha malować co całkiem nieźle jej wychodzi (co zrozumiałe jeśli zamieszkuje się w najpiękniejszym miejscu w świecie).

W ogrodzie panuje delikatne zniecierpliwienie, wszyscy czekamy na zaproszonych gości. Sezon grillowy otwarty. Ma przyjechać brat pana domu z rodziną. Wszystko już na stole, grill rozpalony. Razem z głównym gościem do ogródka przyjadą dwie kilkuletnie dziewczynki – córka brata z przyjaciółką, już je widzimy jak wysiadają z samochodu. Jedna z nich ubrana w sukienkę w grochy i balerinki dziecięce. Druga zaś młoda dama wystroiła się w biały rozpinany sweterek, niebieskie dżinsy, dziecięce botki i torebeczkę. Akcesoria właśnie takie jak w tym miejscu: urocze balerinki dla dziewczynki.

Skoro już wszyscy goście przyjechali, mężczyźni wzięli się ochoczo do pieczenia mięs a panie – wraz z tymi najmłodszymi – wzięły się za przyrządzanie sałatki, bananowych chipsów i dekorowanie pucharków lodowych truskawkami. Dla mężczyzn piwko, ale nie napisze jakie.
I ja tam byłem mleko i miód piłem …