dla dzieci i o dzieciach

Warto się zdrowo odżywiać

Dużo częściej wspomina się o tym, że człowiek powinien się żywić zdrowo, jadać o takich samych godzinach i konsumować około pięciu posiłków dziennie, ale jednocześnie w niewielkich porcjach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko wspaniałą figurę, lecz też i sporą siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Jednak co w takim razie powinniśmy zjadać, żeby naprawdę odpowiednio się żywić?

Zacznijmy od śniadania

sok

Autor: Yuri Samoilov
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy dietetycy, jak i trenerzy fitness jak slogan powtarzają stwierdzenie, że najistotniejszym posiłkiem w czasie dnia jest śniadanie. To właśnie wówczas nasz organizm dostaje najważniejszą dawkę energii, którą powoli spala do momentu kolejnego większego posiłku jakim jest obiad. Kiedy nasze śniadanie będzie pożywne, to istnieje spora szansa na to, że będziemy mieli dużo energii, że łatwiej przyjdzie nam spełnianie naszych zadań. Przepis na zdrowe śniadanie zazwyczaj jest niesamowicie zbliżony, chodzi o to, aby było ono delikatne, ale równocześnie także oraz pożywne, a więc bogate w witaminy i składniki odżywcze.

Składników mamy tutaj wiele

Niektórzy tłumaczą, iż najcudowniejsze śniadanie to skibka chleba z wędliną, do picia mleko, lub sok owocowy. Inni zachwalają płatki owsiane zalane mlekiem, a po wszystkim jabłko, lub banan, który zapewni nam witaminy. Są jeszcze tacy, którzy lubią na śniadanie biały ser (Oryginalne sery włoskie ) ze szczypiorkiem, herbatę owocową oraz sucharka. Prawda jest taka, iż każdy powinien poszukać własnego pożywnego zestawu, takiego po którym z jednej strony będzie czuł się syty i pełen energii, a z drugiej nie będzie miał poczucia, iż jest ociężały, zmęczony i iż już właściwie na nic nie ma ochoty (niebanalne propozycje).

Możemy się podpierać na początku innymi

kanapki

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Dopóki nie znajdziemy odpowiedniego śniadania dla siebie, to wciąż mamy szansę spoglądać co na różnorakich portalach poświęconych zdrowiu oferują nam eksperci. Nie mniej powinniśmy jak najszybciej próbować na ich podstawie stworzyć swoje optymalne śniadanie, po którym będziemy się czuli rzeczywiście wspaniale (przepisy na zdrowe śniadanie). Nie mniej i tak najistotniejsze jest tutaj to, żebyśmy nie opuszczali mieszkania z pustym żołądkiem, bo wtedy całe nasze późniejsze odżywianie będzie zupełnie zaburzone, a nasz organizm nie będzie trawił wszystkiego tak jak powinien, bo będzie się obawiał nazbyt sporych przerw w jedzeniu.

admin

View more posts from this author