misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

W twoim życiu pojawi się dziecko – przeczytaj, co warto nabyć, by pierwsze tygodnie nie były stresujące

matka z dzieckiem
Gdy na świecie zjawia się dziecko, spora część matek pęka z radości i jednocześnie uświadamia sobie potężny strach – czy podoła? I chociaż od chwili, kiedy kobieta dowiaduje się o ciąży, stara się na ten najważniejszy dzień przygotować, nie ma siły, aby się nie stresowała. Jak temu zaradzić?

A czy w ogóle się da? Zdaje się, że nic nie jest w stanie zwyciężyć emocjonalnego strachu. Można jednakże starać się go ograniczyć. Jak to uczynić? Zamówić wszystkie rzeczy, które później będą ogromną pomocą. Warto zawczasu dużo poczytać w temacie ciąży, dziecka, porodu, pierwszych tygodni w domu. A gdy zbierze się istotne informacje, warto pójść na zakupy. Nie ma zbyt dużego znaczenia, gdzie się je zrobi – sklepy tradycyjne czy sklepy internetowe. Przemysł towarów dla dzieci jest aktualnie w Polsce bardzo rozwinięty i bez żadnych problemów można wszystko dostać (gdzie czasy PRL-u, gdy walczyło się żarliwie o każde body czy rajtuzki?; całe szczęście przeminęły i wierzmy – przenigdy nie powrócą). Jest kilka rzeczy, które warto kupić wcześniej. To między innymi rogale do karmienia, smoczek (obecnie są 2 szkoły – jedna poleca smoczki, druga nie; której opcji się nie wybierze, warto zakupić chociażby jedną sztukę i posiadać w komodzie pod ręką; częstokroć, kiedy dziecko płacze, sięga się po każdy środek), laktator, podgrzewacz do butelek.

Matka z dzieckiem, poduszka Cebuszka
Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby

Wymienione rzeczy można kupić bez względu na to, czy chce się karmić piersią czy z butelki. Zdarza się, że z różnych powodów, należy zmienić zdanie. Jeśli przyszła mama zaplanowała, iż będzie karmić niemowlę pokarmem naturalnym, rogale do karmienia, niezbędne będą nawet wtedy, kiedy zajdzie potrzeba sięgnięcia po butlę. Posłużą również do wygodnego ułożenia dziecka. Identycznie z podgrzewaczem – jeśli nie mleko, będzie można podgrzać herbatkę na wzdęcia. Skądinąd i sama butelka nie oznacza sztucznego karmienia – ściągnięte mleko trzeba za pomocą czegoś następnie podać. Trzeba się wcześniej przygotować choćby przez takie zakupy – pełna oferta produktów dla dzieci Fiorino. Z pewnością staną się niezbędną pomocą i sprawią, iż przyszła mama poczuje się spokojna. A wtedy – tylko radować się maleńkim człowiekiem.