dla dzieci i o dzieciach

W jakiej sytuacji jest konieczność wyrwania zęba?

Wyrwanie zębów pomimo tego, że stomatologia rozbudowuje się w znacznym tempie, wciąż bywa czasem konieczne.
Usuwanie zębów inaczej nazywane ekstrakcją, jest to zabieg chirurgiczny, który przeprowadzany jest w gabinecie dentystycznym.

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
Istotą tego typu zabiegu jest wyrwanie zęba z jamy ustnej. Usuwanie zębów jest to zabieg przeprowadzany zazwyczaj w miejscowym znieczuleniu. Dzięki użyciu lekarstwa miejscowego znieczulenia, procedura usuwania zębów odbywa się bezboleśnie. Warto tu podkreślić, że po podaniu znieczulenia, czucie dotyku zostaje utrzymane, dzięki temu pacjent czuć może ucisk oraz rozpieranie w okolicy, która jest operowana. Bóle zębów to zmora wszelkich ludzi od niezwykle długiego czasu. Na początku jedyną alternatywą leczenia było wyrwanie przyczynowego zęba. W takiej sytuacji zajmowali się tym cyrulicy lub kowale. Postęp techniki i nauki stomatologicznej spowodował, że dużą część uzębienia udaje się uratować, lecz w niektórych okolicznościach zabieg usunięcia zęba jest wymagany.
usuwanie zębów

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio doszło do niezwykle dużego rozwoju specjalizacji stomatologicznej. Nowe technologie i stosowane obecnie materiały dentystyczne zezwalają na uratowanie dużej ilości zębów przed usunięciem. Niestety nadal są takie okoliczności, w jakich zęby należy wyrwać. lekarz dentysta chirurgiczne usuwanie ósemek warszawa po przeprowadzeniu wywiadu oraz starannego zbadania pacjenta, ocenia czy konkretny ząb da się jeszcze ocalić. Wskazania do wyrwania zębów wynikać mogłyby z chorób tkanek twardych uzębienia, które do leczenia zachowawczego i protetycznego się nie nadają.

Wiele jest zębów, które posiadają nieodwracalne zakażenie miazgi oraz nie nadają się do endodontycznego leczenia niedostatecznej ilości tkanek zęba, żeby go odbudować po endodontycznym leczeniu. Tego typu zęby nadają się jedynie do usunięcia. W wyniku niezwykle skomplikowanych stanów chorobowych tkanek, które otaczają ząb, dochodzi zazwyczaj do ubytku podparcia kostnego zęba.

admin

View more posts from this author