dla dzieci i o dzieciach

W jaki sposób zrobić fajne fotografie niemowlęcia w domu oraz na co należy zwracać szczególną uwagę?

Kiedy w życiu młodych ludzi pojawi się dziecko, w takiej sytuacji każde z nich staje się wielkim zwolennikiem fotograficznego aparatu oraz towarzyszy on im przy każdej sposobności. Fotografują oni grymasy, uśmiechy oraz wszystkie istotne chwile w życiu dziecka.
Żeby wykonać pamiętne zdjęcia naszego dziecka wystarczyłoby wykorzystać prawidłowo światło oraz odpowiednio zaplanować sesję.

Bardzo duże znaczenie ma tu sprzęt fotograficzny. Niezwykle ważne w fotografii niemowlęcej jest światło. Najlepsze światło do tego typu fotografii to oświetlenie dzienne. W jakimkolwiek mieszkaniu jest okno i właśnie z takiego okna rodzice powinni korzystać fotografujący swoje potomstwo. Żeby zdjęcie posiadało naturalną świetlistość, trzeba dziecko ustawić bokiem do okna oraz z drugiej strony odbić światło przy pomocy blendy. Jeżeli ktoś blendy nie posiada, wtedy można by rozłożyć przykładowo białe prześcieradło, które doskonale będzie spełniało rolę powierzchni, która odbija światło i będzie wypełniać naturalne cienie, które układają się na twarzy niemowlęcia. Jeśli okno jest pełne słońca, które przynosi ostre światło, w takiej sytuacji powinno się je zmiękczyć przez powieszenie w oknie prześcieradła lub prześwitującego kocyka. Jeśli zainteresowała Cię fotografia niemowlęca Warszawa jest miejscem, w którym możesz znaleźć perfekcyjne studio, które wykona dla Ciebie tego typu sesję .
klocki

Autor: Goleudy Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli rodzice w domu wykonują zdjęcia swojego maluszka a za oknem jest brzydko i szaro, wtedy muszą sięgnąć po oświetlenie dodatkowe. Takim oświetleniem może być lampa lampa do dezynfekcji stałego światła lub światła błyskowego z softboksem.

W takiej okoliczności jako główne światło trzeba użyć światła lampy zaś naprzeciw niej ustawić trzeba blendę, która będzie rozpraszała powstające cienie. Dobrym pomysłem na zdjęcie naszego dziecka może być fotografia z ukochanym misiem, z jakim pociecha nie rozstaje się nawet na moment.

admin

View more posts from this author