dla dzieci i o dzieciach

W jaki sposób zaaranżować plac zabaw w ogródku?

Plac zabaw w ogródku śni się każdemu, kto posiada dzieci. Jak urządzić plac zabaw dla dzieci, aby maluchy ochoczo spędzały w nim czas?
Maluchy na ogół rozpiera energia.

tunel dla dzieci

Autor: Belvilla
W ogrodzie wykorzystują przestrzeń – biegają i skaczą. Zdeptane zagonki, połamane krzewy i konflikt z dorosłymi zapewniony. A przecież zabawa w ogródku nie musi oznaczać problemów. Pod warunkiem, że aranżacja ogrodu gwarantuje dziecku powierzchnię do zabawy.
zabawki

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej, jeśli ogrodowy plac zabaw będzie położony daleko od szosy i widoczny z tarasu albo innego miejsca, z jakiego dorośli chcą obserwować maluchów. Warto także zadbać, ażeby droga od budynku do placu zabaw nie prowadziła przez ozdobne rabatki. Wypadające z domku maluchy mogą je zniszczyć.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na omawiany temat, odwiedź urlop w mikołajkach nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe fakty.

Plac zabaw musi być chociaż częściowo cienisty jak też zasłonięty z dwóch bądź trzech stron. W dużym ogródku może być zagrodzony, ale płot nie może być zbyt wysoki, tak aby maluchy bez trudu mogły przemieszczać się między częściami ogródka. W małym ogródku tunel dla dzieci oraz pozostałe przyrządy można rozlokować na trawniku. Przyrządy pobudzające do aktywności ruchowej powinniśmy postawić na powierzchni łagodzącej upadek. Wszystkie nawierzchnie powinny być ograniczone krawężnikiem. Urządzenia przeznaczone do zabawy trzeba dopasować do wielkości ogródka a także powierzchni, jaką możemy przeznaczyć dla dzieci. Nie mogą być nazbyt stłoczone, dlatego że dobra zabawa oznacza swobodę działań.

Wokół każdego urządzenia powinniśmy zostawić przestrzeń wolną od wszelakich wystających i twardych elementów. Rekomendowana jest odległość nie mniejsza niż 1,5 m w każdą ze stron.

admin

View more posts from this author