misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

W jaki sposób urządzić praktyczny i piękny pokój dla dzieci

Fototapeta dla dziecka od Demur.pl
Urządzanie pokoju dla dziecka, to z pewnością mała rewolucja w domu. Gdy dziecko dorasta zaczyna potrzebować więcej swojej przestrzeni. W domu wszystkie dziecięce zabawki powinny znaleźć swoje miejsce, zamiast plątać się pod nogami domowników.Maluch, który ma swój pokój, szybciej uczy się samodzielnej zabawy, a także obowiązków domowych.

Fototapeta dla dzieci od Demur.pl
Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Wielokrotnie zdarza się jednak, że w jednym pokoju musi zamieszkać rodzeństwo, ponieważ rodzice nie mogą sobie pozwolić na większe mieszkanie (tapety tutaj (tapety tutaj)).

Dziś mieszkania, które oferują deweloperzy mają przeważnie niewielką powierzchnię. Nawet osoby, które zarabiają powyżej średniej krajowej często stać najwyżej na trzy pokojowy lokal. Dlatego, gdy decydujemy się na drugie dziecko, rodzeństwo musi zamieszkać w jednym pokoju. Niestety dzieci nie zawsze dogadują się ze sobą, a im starsze, tym bardziej kłopotliwe staje się dzielenie pokoju.

Jak zaaranżować przestrzeń, która spełni oczekiwania dzieci?Przede wszystkim podczas projektowania wspólnej przestrzeni wydzielić części, które będą należały do każdego z małych mieszkańców. Pokój można podzielić za pomocą ruchomego parawanu. W pokojach dziecięcych całkiem dobrze sprawdzają się łóżka piętrowe i nowoczesne półkotapczany, dzięki którym można dobrze zagospodarować nawet niewielką przestrzeń. Aranżacja wnętrza powinna uwzględniać potrzeby zarówno chłopca, jak i dziewczynki.

Fototapeta do pokoju dzieci od Demur.pl
Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Przykładowo obrazki do pokoju dziecięcego powinny być neutralne, jeśli rodzeństwo to chłopczyk i dziewczynka. Rozsądnie jest wybrać bohaterów dziecięcych, których oboje zaakceptują. Warto też kupić obrazy dla dzieci (oferta grafik (oferta grafik)), które nie są zbyt infantylne, ale rozwijają wyobraźnię. Lepiej powiesić na ścianie ciekawą reprodukcję, która opowiada jakąś historię, niż wielkiego kaczora donalda.

Pamiętajmy, że aranżując pokój dla małych dzieci, powinniśmy uwzględnić ich potrzeby.Pokój powinien mieć dużo miejsca do zabawy. Na podłodze warto rozłożyć dobrej jakości dywan, a na ścianie powiesić tablicę, żeby maluchy mogły po niej rysować. Starsze dzieci powinny mieć już swój kącik edukacyjny. Aby zająć jak najmniej przestrzeni w pokoju, zamiast wstawiać dwa biurka, można zamontować przy ścianie specjalne blaty. Blat najlepiej zamontować pod oknem, pozwoli to na odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Dzieci im starsze, tym chętniej gromadzą różne przedmioty, więc niezbędna będzie odpowiednia ilość szafek.