dla dzieci i o dzieciach

Jak walczyć z alergią? Jakie sposoby są najlepsze, żeby z nią efektywnie walczyć? Oto kilka niezawodnych metod

Dla wielu osób uczulonych na pyłki roślin czy pyłki drzew rozpoczynająca się wiosna jest wielką zmorą zamiast radością. Aby czuć się dobrze w coraz to cieplejsze dni i nie martwić się łzawiącymi oczami, chrypką, bolącą albo przytłumioną głową jak i zatkanym oraz spuchniętym nosem trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach, które sprawia, że uda się nam trochę złagodzić skutki męczącej alergii. A mianowicie:

1). Najważniejszą i podstawową zasadą jest to, aby chronić nasze oczy przed słońcem.

Mocne i intensywne światło słoneczne wzmaga bowiem wydzielanie łez. Dlatego aby dobrze czuć się na dworze należy na przykład nakładać ciemne okulary a najlepiej z filtrem ochronnym.
2). Warto jest pilnować tego, by zamykać okna w swoim domu, najbardziej wtedy gdy jest silniejszy wiatr albo bardzo pogodne niebo. A jeśli już koniecznie mamy potrzebę by otworzyć okno, to należy najpierw dobrze spryskać zasłony wodą (dobrze jakby firanki były długie oraz dochodziły do parapetu). Wilgotna spryskana tkanina będzie zatrzymywać większość przechodzących pyłków.
3). Bardzo istotne jest by wracając do naszego mieszkania dobrze pozbywać się pyłków.

Zaciekawił Cię ten wątek? Nie czekaj, tylko przeczytaj nowy tekst, który z pewnością niezwykle Cię zainteresuje. Zobacz!

Wskazane jest wzięcie prysznica oraz dokładne umycie włosów – oferta apteki online.

Trzeba wiedzieć także iżulgę przyniesie nam kiedy w miarę szybko zmienimy ubranie.
4). Jeżeli chodzi o zmianę odżywiania dobrze jest spożywać dużą ilość produktów, które bogate są w magnez oraz wapń, ponieważ działają one przeciwalergicznie.
5). Do tego jeszcze dochodzi praktyczna rada dotycząca tego, gdy najdzie nas ochota na dłuższy spacer na łonie natury. W takim wypadku dobrze jest chodzić na spacer po deszczu, gdyż mniejsze jest zagęszczenie pyłków w powietrzu.

Może się jednakże zdarzyć, iż powyższe metody nie wystarczą. Normalną rzeczą jest, iż każdy ma inny organizm, co za tym idzie inaczej reagujemy na różne sposoby działania. Co wtedy zrobić? Dobrze jest sięgnąć po inną pomoc – odpowiednie preparaty na alergię. Jeżeli będziemy regularnie przyjmować tabletki żadna alergia nie będzie nam przeszkadzać, a jeżeli stanie się tak, że się pojawi to z pewnością w słabszym stopniu. A już samo to sprawi, że będziemy mieli dobre samopoczucie.

admin

View more posts from this author