misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak przygotować swoją córkę do pierwszej komunii świętej?

pierwsza komunia
Sezon na komunie święte już niedługo, a więc czymś naprawdę istotnym jest to, aby przygotować swoją córeczkę, pewnie 9-latkę, do owej bardzo ważnej uroczystości. Wiadoma sytuacja: komunia jest no jakby nie patrzeć sporo bardziej komercyjna, niż niegdyś. A więc to oznacza, że choć dzieci nadal dbają o kwestie duchowe, ich rodzice także, to jednakże ciężko nie powiedzieć, iż często prezenty są nieco nawet bardziej istotne, niż duchowość. Cóż, być może sprawy religijne pozostawmy duchownym i katechetom, a faktycznie poruszmy kwestie tak jakby materialne. Jednak czy to coś aż tak bardzo złego?

Zwracajmy uwagę, iż na całe szczęście można jakoś połączyć w umiejętny sposób zagadnienia religijne z materialistycznymi. Spokojna głowa: takie są czasy. Jeżeli przyszło nam żyć w mocno nowatorskich realiach, to jednakowoż ciężko się dziwić, że nasza córka nie chce dostać wielu fajnych prezentów i elegancko wyglądać…

kościół
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

No właśnie: należy poruszyć bardzo istotną kwestię, a konkretnie: co robić, jeżeli chcielibyśmy najzwyczajniej w świecie sprawić, że nasza córeczka będzie niesamowicie gustownie się prezentowała? Bardzo znaczącą kwestią jest to, aby w żadnym wypadku nie szczędzić pieniędzy na sukienkę komunijną.

Nie czekaj! Namawiamy – klikaj w link i nie czuj żadnych ograniczeń. Opracowaliśmy tam dla Ciebie dużo zajmujących wpisów.

Powinniśmy pamiętać, iż w żadnym przypadku nasza dziewczynka nie może mieć jakichkolwiek kompleksów mających związek ze swoją sukienką. Pamiętajmy, że tylko eleganckie suknie do I komunii są jakby nie patrzeć fantastyczne, na wagę złota. W wielu parafiach nie ma już sukienek, a tylko alby, ponieważ trochę mniej zamożne 9-latki miały kłopoty dotyczące tego, że akurat ich sukienka nie prezentuje się jak ubrania córek doktorów, przedsiębiorców, itp.

Zapamiętajmy, iż jeśli w naszej parafii ciągle są właśnie suknie, przydałoby się nieco wykosztować, lecz no przynajmniej nie dopuszczać do tego by nasza córka miała powody do płaczu.

Czy omawiane zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? To wejdź i przeczytaj, co zawiera rekomendowana strona – odnajdziesz w tamtym miejscu nie mniej intrygujące dane.

No wiadomo – pierwsza komunia święta zdarza się wyłącznie jeden raz w ciągu własnego życia, w takim razie czymś wielce ważnym jest to by dbać o swoją córkę. I nawet jeśli to zbytnio próżne zachowanie.