misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak przygotować swoją córkę do pierwszej komunii świętej?

pierwsza komunia
Sezon na komunie święte już niedługo, a więc czymś naprawdę istotnym jest to, aby przygotować swoją córeczkę, pewnie 9-latkę, do owej bardzo ważnej uroczystości. Wiadoma sytuacja: komunia jest no jakby nie patrzeć sporo bardziej komercyjna, niż niegdyś. A więc to oznacza, że choć dzieci nadal dbają o kwestie duchowe, ich rodzice także, to jednakże ciężko nie powiedzieć, iż często prezenty są nieco nawet bardziej istotne, niż duchowość. Cóż, być może sprawy religijne pozostawmy duchownym i katechetom, a faktycznie poruszmy kwestie tak jakby materialne. Jednak czy to coś aż tak bardzo złego?

Zwracajmy uwagę, iż na całe szczęście można jakoś połączyć w umiejętny sposób zagadnienia religijne z materialistycznymi. Spokojna głowa: takie są czasy. Jeżeli przyszło nam żyć w mocno nowatorskich realiach, to jednakowoż ciężko się dziwić, że nasza córka nie chce dostać wielu fajnych prezentów i elegancko wyglądać…

kościół
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

No właśnie: należy poruszyć bardzo istotną kwestię, a konkretnie: co robić, jeżeli chcielibyśmy najzwyczajniej w świecie sprawić, że nasza córeczka będzie niesamowicie gustownie się prezentowała? Bardzo znaczącą kwestią jest to, aby w żadnym wypadku nie szczędzić pieniędzy na sukienkę komunijną. Powinniśmy pamiętać, iż w żadnym przypadku nasza dziewczynka nie może mieć jakichkolwiek kompleksów mających związek ze swoją sukienką. Pamiętajmy, że tylko eleganckie suknie do I komunii są jakby nie patrzeć fantastyczne, na wagę złota. W wielu parafiach nie ma już sukienek, a tylko alby, ponieważ trochę mniej zamożne 9-latki miały kłopoty dotyczące tego, że akurat ich sukienka nie prezentuje się jak ubrania córek doktorów, przedsiębiorców, itp.

Zapamiętajmy, iż jeśli w naszej parafii ciągle są właśnie suknie, przydałoby się nieco wykosztować, lecz no przynajmniej nie dopuszczać do tego by nasza córka miała powody do płaczu. No wiadomo – pierwsza komunia święta zdarza się wyłącznie jeden raz w ciągu własnego życia, w takim razie czymś wielce ważnym jest to by dbać o swoją córkę. I nawet jeśli to zbytnio próżne zachowanie.