dla dzieci i o dzieciach

W jaki sposób funkcjonalnie i wygodnie urządzić mały pokój dla dzieci, plusy łóżek piętrowych.

Ocenia się, że w naszym kraju brakuje nawet kilkuset tysięcy mieszkań, a te które są nie zawsze będą spełniać europejskie normy jeżeli chodzi o rozmiary. Szczególnie stare budownictwo, sprzed kilkudziesięciu laty oferuje niewielkie mieszkania, w których trzeba się niekiedy bardzo mocno natrudzić, żeby je w miarę wygodnie umeblować.

kolorowy pokój

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
Małe są kuchnie, małe pokoje i łazienki, więc nie da się zwyczajnie zakupić jakiś mebli, ale należy nieco pomyśleć, aby wszystko można było funkcjonalnie umeblować. Szczególnie sporym problemem jest mały pokój i dwójka dzieci w nim, z których każde będzie chciało mieć swoje miejsce do spania, nauki i zabawy.

Czy czujesz chęć przeczytać na kolejnej witrynie nasz aktualny wpis (http://naprawaokien.warszawa.pl/)? Sądzimy, że tak. Zatem zapraszamy do lektury.

W takich przypadkach jest kilka pomysłów, dużo będzie zależeć od wieku tych dzieci, oraz od wielkości samego pokoju. Przeważnie stosowanym rozwiązaniem w takich przypadkach, chociaż oczywiście nie jedynym, jest łóżko piętrowe, na jakim bez najmniejszych problemów będą mogły spać dwie osoby, a równocześnie ilość zajmowanego miejsca w pomieszczeniu będzie równa powierzchni jednego łóżka.

Łóżka piętrowe są oferowane w wielu różnych wersjach, będą się różnić budową, rodzajem materiału i użytym materacem. Przeważnie można spotkać łóżka zrobione ze statki albo drewna, ostatnimi czasy często w meblowych sklepach pojawiają się również modele zrobione z meblowej płyty. Dzięki dużej liczbie kolorów i wzorów raczej nie będzie problemu z wyborem odpowiedniego, spora ilość wytwórców umożliwia też wprowadzenie jakiś poprawek, więc można zakupić łóżko dokładnie takie, jakie będzie potrzebne. Jeżeli pokój dziecięcy będzie większy, to można też pomyśleć o dwóch niezależnie stojących łóżkach, na przykład w dwóch rogach tego pokoju.

wystrój

Autor: Dulux®
Źródło: Dulux®
Rozwiązanie tego typu też ma dużo plusów, ale wymaga wystarczająco dużej powierzchni pokoju. Jeżeli ktoś się zdecyduje na tego typu rozwiązanie, to będzie mógł albo kupić od razu kompletne, albo oddzielnie kupić wszystkie jego elementy, czyli wygodny materac i stabilny stelaż do łóżka.

admin

View more posts from this author