misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Urządzenie pokoiku malca

Pokój w barwach lawendy
Urządzenie pokoiku malucha to dla rodziców nie lada wyzwanie, szczególnie że sklepy z meblami pełne są kolorowych mebelków dla dzieci i młodzieży.

Meble dziecięce powinny być przede wszystkim bezpieczne. Najważniejsze dla każdego rodzica jest zabezpieczenie jego pociechy. Ważne jest, żeby sklep miał należyte certyfikaty dopuszczające je do użytku przez dzieci. Najlepiej nabyć umeblowanie klasyczne, z drewna, jakie posłużą lata, albo meble – tanie fotele kosmetyczne – modułowe, jakie rosną wspólnie z maluchem. Owe podejście jest nie tylko ergonomiczne, lecz i niedrogie.Funkcjonalne meble dla dzieci to takie jakie rosną razem z dzieckiem, jakie razem z wiekiem smyka zezwalają się rozbudowywać. Owe meble są niezwykle wygodne, wystarczają na wiele lat. Przepisem na sukces jest prostota i wytrzymałość.
meble do pokoju dziecka
Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com

Młodsze dzieciaki potrzebują wiele przestrzeni na zabawę, więc nie powinno się zagracać pokoju malucha nieprzydatnymi sprzętami. Przydać się jednakże mogą duże pudełka na składowanie zabawek. Dla starszaka można zakupić umeblowanie przenośne. Meble dziecięce (więcej na ) muszą pasować do wystroju wnętrza, być w dobranych wymiarach i mieć zaokrąglone, łagodne brzegi. Kupując meble (naszymi meblami kosmetycznymi) dla dziecka, należy kierować się zdrowym rozsądkiem, ergonomicznością i oczywiście wzornictwem. Kiedy pociecha podrasta, okażą się potrzebne dodatkowe meble. Biurko, czy regał na podręczniki okażą się niezbędne. Meble młodzieżowe rządzą się innymi prawami. Należałoby przedyskutować z pociechą, jak miałby wyglądać jego nowy pokój i uzgodnić łączną koncepcję.

Biurko winno mieć obszerny blat, półeczki, oraz szuflady na podręczniki i zeszyty. Konieczne jest też krzesło. Powinno być praktyczne, z miękkim siedzeniem, bezpieczne dla kręgosłupa. Najlepsze krzesła dla dzieci to te, które mają możliwość regulacji wysokości siedzenia do pułapu ustawienia blatu biurka, ażeby odrabianie lekcji było wygodne i nie wywoływało bólu pleców.
Kupując meble dla dzieci (patrz), trzeba podchodzić do tego z rozsądkiem, nie tylko wyglądem, ponieważ od tego jest zależne bezpieczeństwo malucha.