dla dzieci i o dzieciach

Uciążliwe bóle pleców czy stawów są ewidentnie sygnałem, że trzeba udać się na wizytę do specjalisty

Każda osoba, która odczuwa chroniczny ból w swym ciele, powinna iść do specjalisty, aby on mógł temu zaradzić.
Osoby, które miały wypadek albo uległy jakiejkolwiek kontuzji, zapewne odczuwają bóle kończyn lub różnych innych części w ciele.

Gabinet, zestaw mebli biurowych

Autor: Atelier Nocca Design
Źródło: Atelier Nocca Design
Może być tego dużo — plecy, kończyny, kolana, barki, stawy i więzadła. Każdy ból, jeżeli przekształca się w chroniczną postać, staje się nie do zniesienia. Powinniśmy wówczas szukać pomocy. Zazwyczaj najpierw udajemy się do ortopedy. Doktor zleci nam prześwietlenie (tomografia kolana) czy USG i najczęściej odsyła na rehabilitację. Musimy podejść do kwestii bez żartów, gdyż jedynie regularna rehabilitacja jest w stanie przynieść nam ulgę i rozwiązać problem. Rehabilitant, do którego pójdziemy, stwierdzi, czy najpierw trzeba zacząć od masażu, a później przejść do ćwiczeń czy może w inny sposób trzeba pozbyć się bólu. Zaufajmy specjaliście. Jeżeli powie nam, że musimy robić ćwiczenia każdego dnia, to tak musimy robić. Nie ma sensu kłamać, gdyż wyłącznie sobie zaszkodzimy. Niestety na rehabilitację z NFZ oczekuje się w naszym kraju zbyt długo. Jeżeli zaś problem jest pilny, to musimy iść do prywatnej kliniki, gdzie zajmą się nami od razu. Rzecz jasna, nie będzie to tanie, ale zdrowie jest przecież bezcenne.

Po serii zabiegów oraz znacznej ilości ćwiczeń z pewnością wrócimy do dawnej formy. Trzeba tylko być cierpliwym i mieć nadzieję, że ból minie, a my powrócimy do pełnej sprawności.

admin

View more posts from this author