misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Ubranka dla malucha dopasowane do pory roku

ubranka niemowlęce
Bajecznie bogata propozycja przeróżnych strojów przyprawia o zawrót głowy. Każde są śliczne i najchętniej kupowalibyśmy pełny zestaw, aczkolwiek trzeba dokładnie się zastanowić co jest niezbędne na początkowe dni życia niemowlaka.
Wybierając malutkie kaftaniki i body należy mieć na uwadze, że skóra oseska jest cienka i delikatna, toteż bez trudu ulega podrażnieniom.

ubranka niemowlęce
Źródło: Fundacja NA RATUNEK

Sprawić je mogą ubranka z twardych surowców, a także napy, lub niewłaściwy proszek do prania. Ważne jest, aby ubranka niemowlęce były uszyte z bawełny naturalnej, bez zbytecznych aplikacji, jakie mogą tworzyć niepożądane odparzenia, uczulać, czy też pozostawiać ślady na skórze malucha. Najlepiej wybierać te w jasnych kolorach, bowiem poniektóre pigmenty mogą uczulać. Powinno się wybierać na początkowe dni malucha ciuszki z bawełny certyfikowanej, która potwierdza, że w wyrobie nie odnalazły się złe związki o stężeniu niepewnym dla malucha. Najwygodniejsze dla opiekunów i dla pociechy są każde ubranka rozpinane z przodu. Bez wątpienia ubranka dla bobasa powinny być odpowiednio szykowane, wyprane i wyprasowane.
Ubranka dla pociechy trzeba dostosować do pory roku tak, aby nie wychłodzić dziecka zimą, a latem nie przegrzać. Konfekcja dziecięca powinna być przede wszystkim pewna, komfortowa, odpowiedniej jakości, również w ciekawej cenie.

Nim kroje i kolory zawrócą nam w głowie, należałoby zwrócić uwagę na to, czy wybrana garderoba jest bezpieczna dla dziecka, nie wywołuje podrażnień i reakcji uczuleniowych. Ubrania nie mogą powstrzymywać aktywności malucha.