dla dzieci i o dzieciach

Terapia uzależnień – kiedy jest celowa?

O niezbędności terapie uzależnień mówi się na ogół w wypadku ludzi, którzy nadużywają preparatów odurzających, lub cierpią na inne nałogi psychiczne lub fizyczne.

Uzależnienie od jakiejkolwiek używki (trunku, narkotyków, hazardu) jest chorobą jak każda inna i uprzytomnienie sobie tego stanowi bazę kuracji. Dzięki temu realny będzie aktywny udział pacjenta w terapii, co upraszcza w znacznym stopniu jej prowadzenie. Bodźce do walki z uzależnieniem bywają wielorakie, lecz istotne, ażeby pomysł zaczęcia terapii wyszedł od samego uzależnionego. Podług terapeutów, jedynie wówczas leczenie uzależnienia ma szansę powodzenia, gdy pacjent przetrawiał do głębi decyzję o jego zainicjowaniu.
zaburzenia

Autor: Austin Kirk
Źródło: http://www.flickr.com
nałóg nadchodzi z czasem, o czym trzeba pamiętać. Niestety jest ono niezwykle złudne i przeważnie osobie uzależnionej wydaje się, że nic jej nie zagraża. Nierzadko słyszy się, że jeden kieliszeczek wina do kolacji lub szklaneczka whisky na sPanie to jeszcze nie nałóg alkoholowy – a to bardzo często fałszywe wrażenie. Tak samo zresztą będzie z innymi substancjami uzależniającymi, jednakże także z aktywnością człowieka, jaka może wieść do uzależnień dla przykładu korzystanie z kompa albo seks. Często zdaje nam się, iż terapia(zobacz psychoterapia małżeńska opole uzależnień jest dla ludzi, jacy sięgnęli dna w swym uzależnieniu. Powinno się jednak wiedzieć, iż odwiedziny w poradni terapii uzależnień mogą powstrzymać sięgnięciu dna.

Umiejętnie wiedziona kuracja pomaga oswobodzić się z uzależnienia i żyć dalej normalnie. Powinno się o tym pamiętać a także nie obawiać się rozmowy z psychologiem. Ona z pewnością nie zaszkodzi.

admin

View more posts from this author