misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Sposoby na niemowlęcą kolkę

Lekarz pediatra
Podczas gdy kolka dopadnie twego dzidziusia, nie wpadaj w panikę. Najlepiej przytul dziecko i pomóż mu przetrzymać te przykre chwile. Istnieją metody, które mogą przynieść ulgę w bólu brzuszka. Kolka nie jest groźna, jednak nadzwyczaj przykra zarówno dla niemowlaczka jak i jego dla rodziców.

Małe dziecko
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Niemowlę żałośnie krzyczy, a jego płacz sprawia, iż rodzicielom serce się kraje.

Jeżeli Twoim celem na dziś jest wytypowanie jeszcze jednego tak niebanalnego materiału jak ten, to bardzo zalecamy tą treść (https://ortodoncjabecker.pl/). Przemyśl to – ona przypadnie Ci do gustu.

Są bezsilni i jedynie pocieszają się myślą, iż kolki same miną po paru miesiącach. Rzeczywiście, nie występują leki, które w przeciągu minuty rozprawiłby się z niemowlęcą kolką, jednak nie jesteśmy wobec niej całkiem bez szans.

Jeśli któregoś dnia twój kilkutygodniowy szkrab zacznie głośno krzyczeć, nie pozwala się uspokoić, z przyczyny silnego bólu będzie podciągać nogi do brzuszka, możecie być pewni iż to kolka. Jej napady pojawiają się między pierwszym a trzecim miesiącem życia dzidziusia i na ogół znikają równie ni stąd ni zowąd, jak się pojawiły, nie zostawiając żadnego śladu. Dolegliwości występują zazwyczaj po południu bądź wieczorem i potrafią utrzymywać się od kilku minut do paru godzin. Zobacz również: (Strona dotychczas, specjaliści nie odkryli ich przyczyn, wiemy tylko, co może sprzyjać tymże atakom. Popularna jest również teoria powiadająca o tym, że źródłem napadów jest alergia brzdąca na proteiny mleka krowiego jedzone przez karmiącą mamę, albo deficyt laktazy – enzymu przetrawiającego cukier mleczny, który to kryje się zarówno w pokarmie kobiecym, jak też w mleku sztucznym.

Pewne jest także, iż zły wpływ na samopoczucie malucha ma nazbyt duża ilość przełykanego w trakcie ssania powietrza. Pęcherze powietrza nagromadzają się w przewodzie pokarmowym brzdąca, powodując silne skurcze jelit oraz wzdęcia. Od chwili gdy rozpoczęto szczegółowiej badać umysłowość bobasów, powodów kolki dopatruje się także w wyczerpaniu a także nazbyt dużej ilości bodźców, którym maluszek poddawany jest przez cały dzień. Autor:

Leki
Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com
To wyjaśniałoby fakt, iż napady pojawiają się zwykle między godziną 16 a 21. Sądem psychologów, kolce sprzyjać może też przemęczenie, rozdrażnienie i stres mamy. Na tego rodzaju dolegliwości dziecięce są co prawda leki, jednak działają one jedynie wiatropędnie oraz rozluźniająco.