dla dzieci i o dzieciach

Spędzanie czasu z naszymi pociechami

Dzieciństwo jest czasem, kojarzącym się zazwyczaj z wesołą zabawą i brakiem kłopotów. Przywodzi na myśl także opiekę i troskę rodziców, która powinna być w tym okresie zapewniona. Obecnie jednak jest wiele przypadków, w których rodzice nie opiekują się swoimi dziećmi. Często bierze się to z ich obowiązków zawodowych; gdy oboje rodzice pracują, dziecko pozostawiają w żłobku, przedszkolu lub na oku opiekunki. W rzeczywistości czas spędzany z własnymi pociechami jest niezwykle ważny i ma ogromny wpływ na umysł dziecka i jego przyszłość. Z tego powodu nawet najbardziej zajęci rodzice powinni znajdować czas dla własnych pociech, niekiedy także kosztem własnej kariery zawodowej. Wiele osób bowiem później żałuje, że nie miało lepszego i częstszego kontaktu z pociechami. Form tego spędzania czasu jest duża liczba.

dziecko z ojcem

Autor: Ethan Hein
Źródło: http://www.flickr.com
Czytanie

Ostatnio niezwykle często mówi się, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie mu książek przez opiekunów. Niektóre osoby są nawet zdania, że powinno się czytać już dziecku na etapie płodu, bowiem głos mamy czy taty ma działanie kojące. Czytanie przez dorosłych to nie tylko czynność pomagająca dzieciom zasnąć, poznać nowe słowa czy rozpocząć naukę czytania czy alfabetu. Taka forma spędzania czasu również w znaczny sposób zacieśnia więzi między najmłodszymi a dorosłymi a na te pierwsze działa uspokajająco, szczególnie gdy staje się to codzienną tradycją. Warto również wykazać własne zaangażowanie podczas czytania, interpretując daną bajkę czy książkę we własny sposób. W ten sposób dziecko bardziej ją zapamięta. Po drugie… certyfikowane place zabaw.

Ruch na świeżym powietrzu

Aktywność fizyczna jest ważna dla ludzi w każdym wieku. Dla dzieci ma to znaczenie dla ich organizmu, który cały czas rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z pociechami to dobra forma odpoczynku od obowiązków i zwykłych zajęć. Można między innymi udać się na plac zabaw (linoweplacezabaw.pl), na którym dziecko bawi się samodzielnie lub z rówieśnikami. Opiekunowie za to mogą w tym czasie się zrelaksować.

Jeżeli omawiana problematyka jest dla Ciebie absorbująca, przeczytaj poza tym więcej treści na ten temat (www.horyzont.net.pl/wycieczka/budapeszt-i-wieden/) tutaj – te informacje również nie powinny pozostać pominięte.

Zależnie od sprzętu znajdującego się w tym miejscu gry najmłodszych są zróżnicowane. Czasami trzeba jedynie mieć własną piłkę do gry z innymi dziećmi. Różnorodne ćwiczenia wykonywane na drabinkach i innych elementach pozwalają dzieciom wyrobić dobrą formę.

admin

View more posts from this author