dla dzieci i o dzieciach

Specjalista stomatologii

Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych specjalizacji wśród lekarzy specjalistów. Duża liczba Polaków cały czas obawia się wizyty u dentysty, równie wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu.

Specjalista może przeprowadzić błyskawiczny i niebolesny zabieg, niezależnie od tego czy jest to wstawianie plomby, czy zawiły zabieg związany z zastosowaniem protezy. Wykwalifikowany fachowiec jest również w stanie zapobiec rozwojowi chorób jamy ustnej, tak żeby później nie musieć wykonywać długiego i kosztownego leczenia. Kolejki do wysokiej klasy fachowców potrafią być bardzo długie, pacjenci potrafią rezerwować wizyty nawet na parę lat naprzód.

implanty stomatologiczne i Paradontoza oraz problemy z dziąsłami

Autor: Bobol
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstsze chorobyDuża liczba ludzi cały czas ma problem z utrzymaniem odpowiedniej higieny zębów, oraz na przykład z dobraniem właściwej szczoteczki do zębów. Wiele ludzi narzeka więc na problemy z dziąsłami czy próchnicę. To pozornie niegroźne dolegliwości, jednak nieleczone mogą wywoływać groźne skutki, włącznie z utratą zębów. Dobór właściwej twardości włosia szczoteczki do zębów może wyeliminować wiele problemów, przede wszystkim z dziąsłami – więcej na . Zbyt sztywne włosie może powodować krwawienie dziąseł, a w konsekwencji ich cofnięcie. To bardzo powszechna dolegliwość, która nosi specjalistyczną nazwę – parodontoza. Bywa ona spowodowana również sporą warstwą kamienia nazębnego. W celu uniknięcia tego problemu, zalecane jest więc regularne usuwanie kamienia nazębnego u stomatologa.

Czytaj też

Dentysty nie można uniknąć
Paradontoza jest jednym ze schorzeń, któremu dobry lekarz (lekarz garwolin) dentysta potrafi zapobiec. Dużym wyzwaniem dla specjalisty są zabiegi protetyczne. Zęby, mimo że wykonane z trwałego szkliwa, potrafią się złamać. Niezachowanie zalecanej higieny jamy ustnej może również spowodować wypadanie zębów. W takim przypadku, żeby pacjent był w stanie normalnie żyć, wykorzystuje się implanty stomatologiczne. Jest to dużo wygodniejsze i bardziej estetyczne rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg opiera się na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego sztucznego zęba. Implantu nie można odróżnić od prawdziwego zęba, co bywa jednym z powodów popularności tej metody walki z brakiem zębów.

admin

View more posts from this author