misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Smak, zapach i ceremoniał parzenia kawy – czyli jak smakują Włochy

Krem, kosmetyki
Tradycja delektowania się kawą w krajach południowych jest wyjątkowo kultywowana. Aromatyczna mała czarna, czy też latte ze spienionym mlekiem – opcji jest wiele, a każda daje szansę na poznanie nowych smaków i prowadzi do cudownych wrażeń zmysłowych.
Bez wątpienia prawdą jest, iż nic tak nie stawia na nogi o poranku jak mocne, czarne espresso.

Krem, kosmetyki
Autor: barrabarra
Źródło: http://www.sxc.hu
zaparzacze do kawy
Jego wyjątkowe właściwości, jedyny w swoim rodzaju smak, a także kultura parzenia i podawania przywędrowały do nas wprost ze słonecznej Italii. Dziś jednak, aby wypić dobrą, aromatyczną kawę nie ma konieczności od razu wyjeżdżać za granicę. Kafetiery włoskie, umożliwiające doznać cudownych aromatów w zaciszu własnego mieszkania, dostępne są także i u nas. Oryginalne zaparzacze do kawy sprawdz zaparzacze do kawy występują w dwóch rodzajach – są to kawiarki ze stali nierdzewnej i porcelanowe. Ponadto, sklasyfikowane są pod względem objętości, jednakże i na tym polu miary dopasowane są do norm włoskich. Obecnie, tradycyjne zaparzacze do kawy, jak również prawdziwą, lokalną kawę można dostać w wielu sklepach – miejscowych i internetowych. asortyment jest szeroki i dopasowany do swoistych potrzeb oraz zapatrywań klientów. W związku z tym, kafetiery włoskie kafetiery włoskie stały się nieodłącznym oraz niezwykle kluczowym wyposażeniem naszych mieszkań. Daje to niecodzienną okazję na odrobinę egzotyki oraz odbycie oddziałującej na zmysły podróży do klimatycznych Włoch – pełnych wykwintnych smaków i zapachów.

Obecnie coraz częściej przykładamy wagę do tego, jaki gatunek kawy pijemy i jakim sposobem została ona zaparzona. Nie ma się co dziwić – nie jest tajemnicą, iż tradycyjne, włoskie espresso nie ma sobie równych!