dla dzieci i o dzieciach

Skuteczny sposób na poprawienie wyglądu uśmiechu

Klasyczne aparaty nazębne, które mają metalowe zamki nie są jedynym sposobem na osiągnięcie doskonale wyrównanych zębów. Aktualnie w gabinetach dentystycznych funkcjonuje znacznie więcej metod, niż w przeszłości.

szczupła sylwetka

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób pełnoletnich wstydzi się swoich zębów. Nie każdy rodzi się z znakomitym uśmiechem, ale to nigdy nie znaczy, że jest on poza naszym zasięgiem. Chociaż wielu osobom aparat nazębny kojarzy się z mającą sens możliwością jedynie w wypadku dzieci i nastolatków, to nie jest to wcale zasadą. W praktyce wcale nie jest za późno na założenie tego typu aparatu. Udowadniają to coraz dłuższe kolejki pacjentów przed gabinetami stomatologów. Jak się okazuje, zamiarem tych pacjentów nie jest jedynie prostowanie zębów oraz udoskonalenie wyglądu ich uśmiechu. Terapia ortodontyczna kojarzona jest przeważnie z leczeniem typowo kosmetycznym, ale w rzeczywistości prosty zgryz jest warunkiem do posiadania dobrej kondycji jamy ustnej i dobrej kondycji całego ciała.
Trzeba mieć świadomość tego, że nieprawidłowo ułożone zęby mogłyby powodować nie tylko bóle głowy, lecz również kompleksy.

Jeżeli myślisz, że w tym artykule są godne uwagi informacje, to przeczytaj też inne szerokie opracowanie (http://www.sklep.wzso.pl/produkty/ortezy,2,10759) tej problematyki. Tam także znajdziesz interesujące zagadnienia.

Może pojawić się też ból oczu, ścieranie zębów czy ich strata albo nawet (w skrajnych przypadkach) nawet skrzywienie kręgosłupa. Fachowcy stomatologii plastycznej przekonują, że typowy aparat nazębny z wykonanymi z metalu łukami to tylko jedna z dużej ilości sposobów na poprawę zgryzu.

To typowe aparaty, które mają zamki, ligatury i łuki wyprodukowane z wysokiej jakościowo stali oraz mają wyprodukowane z metalu zamki przymocowane do zębów za pomocą odpowiedniego kleju. Metalowe zamki ustabilizowane są cienkim drucikiem, który poprzez wywieranie nacisku powodują ich stopniowe oraz monitorowane przez lekarza przesuwanie się.

admin

View more posts from this author