dla dzieci i o dzieciach

Samochód w ręku

Każdy chłopiec śni o samochodzie. Co oczywiste z upływem czasu młodzieńcze preferencje ulegają zmianie i z marzenia o wielkim pługu śnieżnym pozostaje chęć jazdy sportowym Porsche. Młodociani szoferzy wozów strażackich przesiadają się do wyścigowych bolidów. W świecie dziecięcej wyobraźni przecież wszystko jest realne.

zabawka

Autor: Little Bird Told Me
Źródło: www.ejdystrybucja.pl

Pierwszy wóz na wieki zostaje w głowie. Nie ma znaczenia, czy był nim niemodny już wzór Toyoty ze zmieniającą się pod wpływem światła karoserią, czy połyskujący Chevrolet Corvette 60. Z perspektywy dziecka każdy model tej zabawki był wręcz bezcenny – .

Wyśnione samochodzikiCi, którzy przyszli na świat w PRL świetnie przypominają sobie czas, w którym w niektórych sklepach zaczęto sprzedawać jedyne w swoim rodzaju samochodziki. Kolorowe i kunsztownie wykończone błyskawicznie zastąpiły lokalne, blaszane autka. Całe zamieszanie zaczęło się wraz z pojawieniem się zabawek firmy Matchbox, którymi cieszyć się mieli możliwość zaledwie niektórzy. Przyczyna była jasna samochodziki te były dostępne na początku w Pewexach, następnie zaś w domach towarowych Baltona. Bez względu na to zachwycały detalem i surowcem, z którego je wykonano. Charakterystyczny ciężar tych samochodzików okazywał się wielokrotnie przyczyną sporów wokół placów zabaw.

Na rynku modele były przeróżne. Zacząwszy od zabytkowych pojazdów sprzed wojny, po najnowsze furgonetki i auta wyścigowe –

zabawki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Monster trucks

Z czasem na rynku zaczęli wybijać się także inni producenci. Spośród najbardziej popularnych wzorów dzieci chętnie wskazywały te niecodzienne, wzorowane na zagranicznych wielkich ciężarówkach.

Omawiany temat Cię fascynuje? Zatem odsyłam tu (http://www.super-edu.pl/kontakt), ponieważ znajdziesz tutaj ciekawe dane na opisywane zagadnienie, które godne są zainteresowania.

Pierwsza linia w Polsce to osławione już samochody hot wheels. Błyskawicznie wypełniły lukę, którą pozostawił Matchbox i w zaskakującym tempie podbijały serca świeżych wyznawców. Moment później samochodziki Hot Wheels stały się porównywalnie rozpoznawalne.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Najmłodsi fani samochodów oprócz dużych kół otrzymali serie samochodów osobowych, dostawczych i sportowych. Największym hitem była jednak zabawkowa zabudowa – wielopoziomowe parkingi, stacje paliw, szosy i wszystkie skrzyżowania. Wraz z resorakami kreowały oryginalną miniaturową rzeczywistość, przy której popołudnia uwielbiały spędzać nie tylko dzieci, ale również dorośli.

admin

View more posts from this author