misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Tag Archive: rodzice

Piramidy linowe oraz siatki na placu zabaw dla naszych dzieciaków

plac zabaw

Ruch to zdrowie, to nie powinno podlegać wątpliwości. Trening i ruch konieczny jest dla najbardziej młodych ludzi, jak i dla tych bardziej starszych. Dla dzieci, gdyż rozwijają mięśnie i koordynację ruchową, dla starszych, bo podtrzymuje formę i dłuższą sprawność na lata. Zresztą, w każdym momencie naszego życia powinniśmy mieć to na uwadze. Oczywistym jest, iż niekiedy są takie lata, iż starcza sił jedynie na dom i pracę, lecz powinniśmy spróbować wygospodarować choć trochę czasu na aktywność fizyczną.

Continue Reading article

Najpiękniejszy wystrój pokoju niemowlaka – zobacz!

Niemowlę
Przyjście na świat nowego członka rodziny jest zazwyczaj długo i niecierpliwie oczekiwanym momentem. Aranżacja pomieszczenia dla niemowląt musimy dostosować do wymagań malucha jak i jego rodziców.
Continue Reading article

Prezentowy zawrót głowy

zabawka
Każdy rodzic z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko to „inwestycja”, na którą warto przeznaczyć wiele pieniędzy. Czego wszak nie robi się dla własnych pociech? Z pewnością każdy z nas chce, by naszemu dziecku niczego nie brakowało, stąd też już od najmłodszych lat malucha robimy wszystko, aby tak właśnie było. Godziny spędzone w kolejkach do lekarzy, nieprzespane noce, ale i szukanie wyjątkowych prezentów na święta czy inne okazje… Kto z nas tego nie zna? Jeżeli staramy się na wszystkich polach być dobrymi, a najlepiej nawet najlepszymi rodzicami, to jest duża szansa na to, że takimi właśnie będziemy.
Continue Reading article

Narodziny dziecka to wielkie przeżycie dla rodziców

Dziecko
To ogromna radość, lecz także i masa obowiązków do spełnienia, by noworodkowi zapewnić wszystko co potrzebne.
Każdy kochający rodzic, nim jego dziecko przyjdzie na świat, kompletuje wszelkie przedmioty niezbędne do opieki nad takim maluchem.
Continue Reading article

Które zabawki będą miały wpływ na rozwój dziecka?

zabawki konstrukcyjne
Kiedy najbardziej błyskawicznie rozwija się człowiek? Oczywiście w dzieciństwie! Czyli to znaczy, że najważniejszym celem rodzica musi być zapewnienie własnej dumie warunków do rozwoju. Intelektualnego, lecz również ruchowego. Trudne do zrealizowania to zadanie, jakby nie patrzeć wyłącznie spłodzenie dziecka jest łatwe, akurat cała reszta jest sporo trudniejsza. Bardzo wielu rodzicom niestety wychowanie pociechy wychodzi mocno przeciętnie, trudno w takim razie nie pragnąć wielce pogratulować tym rodzicom, którym ta sztuka doskonale się udaje.
Continue Reading article