misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Jak skutecznie walczyć ze stresem?

Kobieta u lekarza
Lekarzowi możesz zaufać

Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz wszechobecne informacje o kryzysie nie pozostają bez wpływu na naszą psychikę. Nawał obowiązków, strach przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli jesteśmy chorzy, rywalizacja między pracownikami, złe koleżeńskie relacje i bezwzględność pracodawców, którzy są pewni, że na nasze miejsce czeka 10 chętnych – to wszystko sprawia, że żyjemy w nieustannym stresie, że niejednokrotnie towarzyszą nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przegapić momentu, gdy złamie się nasz cienki pancerz i przestajemy panować nad własnym życiem. Stres może zabić naszą radość życia, wpłynąć na stosunki partnerski i kontakty z dziećmi, oddalić od przyjaciół i spowodować, że wpadniemy w nałogi, staniemy się mało wydajni i wypaleni zawodowo.

Aby rozwiązać nasze problemy, warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Jeśli jesteśmy mieszkańcami np. mazowieckiego, powinniśmy wpisać w wyszukiwarkę frazy: Warszawa najlepszy psychoterapeuta lub poradnia psychologiczna wrocław, a wyskoczy nam lista najbardziej popularnych gabinetów i ośrodków. Gdy zależy nam na jakości usługi, wpiszmy dobry psycholog wrocław i skontrolujmy szczególnie fora internetowe oraz opinie internatów o konkretnych specjalistach w danej dziedzinie terapia małżeńska, porady psychologiczne, psychologia pracy, psychologia kliniczna.

Przed wizytą sprawdź lekarza!
Źródło: bc-injury-law.com

Czasem negatywne symptomy, np. problemy z alkoholem czy osłabione libido, mogą mieć bardziej złożone podłoże i przyczyn ich pojawienia się należy szukać w przeszłości, relacjach z rodzicami, metodach wychowawczych, które stosowali nasi rodzice. Wówczas zwróćmy się o pomoc psychoterapeuty. Algorytm poszukiwań jest nieco inny – zostańmy przy przykładowym Dolnym Śląsku i wpiszmy: psychoterapia wrocław, psychoterapeuta wrocław, tu jednak zwracajmy szczególną uwagę na opinie internatów, gdyż praca z psychoterapeutą to zadanie na kilka miesięcy i między pacjentem a psychoterapeutą musi powstać specyficzna więź – ma on całkowicie wzbudzać nasze zaufanie.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie publikującym pokrewne treści. Są tak samo fascynujące, gdyż odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Nie bójmy się jednak podjąć to wyzwanie, bo dobrze poprowadzona terapia może odmienić nasze życie i uczynić nas odpornymi na stres (więcej). psycholog (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy)