dla dzieci i o dzieciach

Przyjście na świat dziecka to najpiękniejszy moment w życiu wszystkich matek – oto na świecie pojawił się ich maluszek

Niejedna mama niezwykle kocha swoje maleństwo. Chce z nim spędzać niejedną wolną minutę i radować się tym, że ma możliwość patrzeć codziennie na dorastanie swojego oseska.
Jednak, urlop macierzyński trwa tylko 12 miesięcy.

mieszkania

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

czasami wydaje się, że to zbyt krótko. Niestety po tym czasie kobiety są zobligowane powrócić do pracy. Znaczna część z nich nie może wyobrazić sobie, by zostawić swoją kruszyną na cały dzień z babcią lub w żłobku, poszukują zatem innego rozwiązania.

Po przeczytaniu powyższego tekstu korci Cię, żeby zostawić na naszej stronie małe komentarze na temat (http://www.horyzont.net.pl/wycieczka/berlin-i-okolice/)? Nie wahaj się! Nawet najmniejsza opinia będzie dla nas kluczowa.

Jakiś procent z nich chce wrócić do pracy na 4 godziny. Wtedy świetnym pomysłem jest klub malucha. Jest to zamiennik dla żłobka, ponieważ przyjmowane są tu maluszki między 1-3 rokiem życia i wyłącznie na 5 godzin każdego dnia. Dlatego jeżeli mama uroczego szkraba pracuje na pół etatu, to będzie mieć czas jeszcze przyjechać z pracy i odebrać swój skarb przed upływem limitu czasowego. Klub malucha jest świetnym miejscem, gdzie nasz berbeć może nawiązywać znajomości z rówieśnikami. Jest to bardzo ważne w rozwoju każdego bobasa. A 5 godzin to rozsądna dawka, ponieważ taki maluch potrzebuje także bliskości mamy, ponieważ w taki sposób pewnie się bezpiecznie. Wie wtedy co to miłość oraz akceptacja. Zatem taki wyważony podział dnia między spędzaniem kilku godzin z mamą i z kolegami wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Nawet jeśli musimy wrócić do biura na więcej aniżeli 4 godziny każdego dnia, to możemy poprosić swoją mamę lub zaprzyjaźnioną sąsiadkę o odebrania maluszka z klubu i nakarmienie go przygotowanym wcześniej obiadem, zanim nie wrócimy z biura.

admin

View more posts from this author