misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Powrót do szkoły: jak trzeba wyekwipować ucznia podstawówki?

siedzonko dla dziecka
Rok szkolny przybliża się dużymi krokami. To już ostatni dzwonek, aby skompletować przybory oraz sprzęt konieczny dziecku w szkole. Kajety, podręczniki oraz doskonale zaopatrzony piórnik są najważniejsze, jednak warto też pomyśleć o kupnie sprzętu elektronicznego dla dziecka.

Jaki plecak kupić uczniowi podstawówki? W młodszym wieku szkolnym Kościec maluchów ciągle kształtuje się i podatny jest na deformacje. Ciężki tornister (https://www.plecaki.com.pl/pl/c/Plecaki-szkolne-dla-dzieci/50), jakiego zawartość niemiarowo obCiąża kark i plecy dziecka, może powodować, iż wykształci się u niego wada postawy, a także pojawią bóle pleców i głowy. Dobrze zatem zakupić leciutkie tornistry szkolne z usztywnionym oraz wyprofilowanym tyłem. Jego wielkość musi być dopasowana do wzrostu malucha. Szelki tornistra muszą być dość szerokie jak też pozwalać na takie wyregulowanie, aby plecak (https://plecaki.com.pl/pl/c/TORNISTRY-SZKOLNE/19) lgnął do pleców potomka. Po obu stronach powinien mieć przegródki i kieszonki, dzięki jakim noszone przez latorośl rzeczy będzie można rozłożyć równomiernie.

siedzonko dla dziecka
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Jak radzić sobie z nudą dziecka?
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
Nowe prawa dzieci
Autor: ZnaneNieznane
Źródło: http://znanenieznane.pl
W tornistrze każdego ucznia muszą znaleźć się przede wszystkim podręczniki, zeszyty a także przybory do pisania. Albowiem same podręczniki bywają ciężkie, inne przedmioty wybierajmy tak, by nie obciążały bezcelowo plecaka. Miast zeszytów w sztywnej okładce kupujmy te w miękkiej, natomiast w piórniku niech się znajdą jedynie najpotrzebniejsze przybory. Jeżeli szkoła nie wskazała inaczej, mogą być to: 2 ołówki, strugaczka, pióro, nożyczki, kredki ołówkowe.

Jeśli uczniowie nie mają w szkole zagwarantowanego drugiego śniadania, kup swemu dziecku pojemnik, w którym będzie mogło nosić do szkoły kanapeczki a także bidon na wodę lub herbatkę.