misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Powracamy do gier planszowych – dlaczego warto grać w gry planszowe, które rozwijają kreatywność

gra planszowa
Kiedy chcemy fajnie spędzić czas powinniśmy spędzić go z bliskimi. Powinniśmy jednak mieć jakieś wspólne zajęcie. Nie muszą to być następne kieliszki wódki, może to być coś o wiele bardziej ciekawego. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się gry planszowe. Kiedyś planszówki były jednym z najważniejszych sposobów na rozrywkę, w dzisiejszych czasach się to trochę pozmieniało. W dzisiejszych czasach najistotniejszy jest komputer. Ale musimy pamiętać, że są również inne metody na spędzanie wspólnie czasu wolnego.

Kiedy chcielibyśmy by nasze pociechy spędzały z nami jeden z wieczorów w tygodniu musimy dać im wabik, a planszówki na pewno okaże się bardzo ciekawą opcją. Czemu? Bo obecnie gier planszowych jest multum. Można wybrać taką grę, w którą nasze dziecko zawsze gra na komputerze. Będzie to dla dziecka jakaś odmiana, a i my dowiemy się czy rzeczywiście nasza młodsza czy starsza pociecha będzie zafascynowana. Dlatego gdy rzeczywiście chcemy zagrać w coś ekstra i miło spędzić czas, to warto zainwestować w gry planszowe.
gra planszowa
Autor: Angelia Sims
Źródło: http://www.flickr.com

Gry na imprezę ale nie jedynie

Kiedy organizujemy imprezę powinniśmy pamiętać o tym, by zorganizować wszystkim gościom fajne warunki. Istotne jest żeby dać im jakąś rozrywkę. Jasne jest, że alkohol i coś do przegryzienia jest niezbędne, ale powinniśmy też nie zapominać o innych atrakcjach. Istnieją różne ciekawe gry imprezowe, które doprowadzą do tego, że całe towarzystwo będzie poruszone i pozytywnie zaskoczone. Trzeba kupić gry planszowe na kilka osób i spędzić spotkanie przy planszówce ze znajomymi. To bardzo dobra opcja w szczególności, jeśli chcemy jakoś zabawić wszystkich. Więcej na witrynie .

Bo siedzenie i zamulanie na kanapie przed telewizorem zdecydowanie nie jest odpowiednią opcją. Sensowniej kupić grę planszową i w nią grać. Wszystko jest zależne od ile osób jest zaproszonych.

Czy fascynuje Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis (http://www.annaslabon.pl/psycholog-dzieciecy-katowice-krakow,19), a odnajdziesz tam wiele nadzwyczajnych danych, które pochłoną Cię zupełnie.

Musimy pamiętać, że miejsce do gry musi być dla wszystkich i warto też nie zapominać, że zawsze może przyjść osoba, która będzie wolała się poprzyglądać zamiast grać. Jednak jest wiele gier, w których liczba graczy to zakres od-do, nie trzeba, więc mieć dokładnie trzech czy dokładnie 6 osób. Do gry może bardzo często usiąść od dwóch do sześciu graczy.