misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Planszówki logiczne – idealne wykorzystanie wolnego czasu

Gra planszowa
Ciężko jest obecnie oderwać maluchy od komputera. Co więcej – sami dorośli lubią spędzać wolne chwile przy elektronicznych rozrywkach, zezwalając na to również swoim pociechom. Kiedyś najistotniejsze było jak najszybsze pójście na dwór, zabawy na drabinkach, podchody lub zwykła huśtawka.

Grupa osób grających w planszówkę
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś nie możemy się doczekać uruchomienia ulubionej rozgrywki na tablecie, laptopie bądź konsoli, a relacje ze znajomymi to głównie czatowanie na różnorakiego typu komunikatorach. Trzeba jednak dołożyć starań, by zlikwidować lub chociaż częściowo zminimalizować takie zachowanie. Idealnym sposobem na to są gry planszowe logiczne, przy których może się bawić każdy członek rodziny. I to jest właśnie jeden z nadrzędnych walorów przedstawianej rozrywki.

W gry komputerowe nie zawsze lubią grać dziadkowie, a i zdarzają się rodzice, którzy nie mogą się przekonać do takiej metody zabawy. Planszówki natomiast uwielbiane są przez większość ludzi. Kto z nas nie zna Chińczyka czy Monopoly? A to tylko początek, albowiem rodzi się coraz więcej gier planszowych – zarówno tych strategicznych, familijnych, liczbowych, jak i wymienionych wyżej gier logicznych, które zaspokoją wymogi każdego członka rodziny, zaczynając od najmłodszego szkraba po najstarszego członka rodu. Planszówki, w które

Pionki gry planszowej
Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

bawią się całe rodziny, są doskonałym sposobem na budowanie oraz zacieśnianie wzajemnych kontaktów. Poza tym można zabrać je ze sobą wszędzie – na każdy wyjazd za granicę, w górę albo nad morze, a nawet do znajomych mieszkających kilka domów za nami. Do tego gry planszowe logiczne korzystnie oddziałują na pracę szarych komórek.

Niekiedy wymagają naprawdę solidnego kombinowania, wspomagając procesy myślowe oraz cały rozwój umysłowy. Nie można też zapomnieć, że dzięki nim już najmłodsi mogą nauczyć się niełatwej sztuki przegrywania. Rodzice muszą wytłumaczyć, że przegrany nie znaczy gorszy i warto stale dążyć do sukcesu. Planszówki to również świetny sposób na zabicie nudy podczas choroby oraz ćwiczenie pamięci. Mają naprawdę wiele atutów, o których wie większość z nas, ale przeważnie ze zwyczajnego lenistwa nie chce nam się rozkładać planszy.

Zaciekawiły Cię wątki stworzone w naszym poście? Czujesz jednak niedosyt? W takim razie namawiamy do kolejnej witryny – kliknij to (https://www.pomoceszkolne24.pl/mapy-scienne/1/312/) i wejdź tam.

Warto jest jednak razem grać w gry planszowe, gdyż to znakomita okazja do wesołego spędzenia chwil w gronie najbliższych osób.