misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Odmiany dziecięcych wózków, czyli na co patrzeć w czasie zakupu wózka dla swojej pociechy.

wózek
Jedną z ważniejszych decyzji, jaką będą musieć podjąć młodzi rodzice jest zakup dziecięcego wózka. Na rynku jest ich bardzo dużo, samych rodzajów wózków jest parę, a w każdej z grup swoje modele proponuje kilkunastu producentów. Ponieważ zakup wózka to jeden z bardziej poważnych wydatków w budżecie, to warto się dobrze zastanowić nad oczekiwaniami i kupić taki model, który będzie najbardziej odpowiedni dla malucha, ale jednocześnie wygodny dla opiekunów.

wózek
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ dziecko bardzo szybko rośnie, to na różnych etapach będzie potrzebować różnego wózka. W pierwszych miesiącach wożone jest jedynie na leżąco, za to później już na siedząco, więc w rzeczywistości będą potrzebne dwa rodzaje wózków. Niektóre osoby kupują oba niezależnie, na początkowe miesiące wygodne, głębsze gondole, a później lekkie wózki spacerowe. Wadą tego rozwiązania będzie konieczność zakupu dwa razy, lecz za to można wybrać wózki dokładnie takie jak się chce – porównaj informacje.

Kolejnym rozwiązaniem są wózki dziecięce wielofunkcyjne, łączące w sobie funkcję wózka spacerowego oraz gondoli, są one równie chętnie kupowane przez młodych rodziców – wybierz wózek. Przy zakupie wózka Graco oprócz względów praktycznych należy przypilnować kilka ważnych rzeczy.

wózek
Autor: X-Lander
Źródło: X-Lander

Najistotniejszą sprawą musi być bezpieczeństwo – tu nie można iść na żaden kompromis, bo w końcu od tego będzie zależeć zdrowie a być może nawet życie niemowlaka. Wózek musi mieć rzecz jasna odpowiednie atesty, ale równie istotne jest skontrolowanie, jak zapina się w nim pasy i czy dziecko nie będzie mogło wypaść z niego łatwo.

Dla dorosłych duże znaczenie będzie miała też wygoda – przecież trzeba będzie wózek przez kilka lat pchać. Jego koła powinny być duże, najlepiej pompowane, bo dużo wygodniej się na nich jeździ, szczególnie na naszych zdemolowanych chodnikach ma to duże znaczenie. Przydatne są również rączki z regulacją, dzięki nim w wózkach Chicco można dostosować ich wysokość do swojego wzrostu. Wózki spacerowe powinny mieć prosty sposób składania, należy także zobaczyć czy w takiej postaci wejdzie do samochodu.