dla dzieci i o dzieciach

Odchudzanie – o czym warto pamiętać oraz co zrobić, kiedy nie zapewnia zadowalających wyników?

Obecnie promowana jest szczupła wysportowana sylwetka, w związku z tym nie można się dziwić, że wiele osób decyduje się na odchudzanie, kiedy posiada kilka nadprogramowych kilogramów.

Niestety, proces ich gubienia nie zawsze jest taki łatwy, jak może się wydawać, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w sklepach oferowany jest rzeczywiście bardzo szeroki wybór wszelkiego rodzaju smakołyków. O czym trzeba głównie pamiętać planując własne odchudzanie?

sport - fotka

Autor: 澎湖陽光阿有專業浮潛
Źródło: http://www.flickr.com

Priorytetowe znaczenie ma własne zdrowie. Nie należy odchudzać się zbyt intensywnie, mocno obcinając kalorie, gdyż to w konsekwencji negatywnie odbija się na zdrowiu (zobacz apteka świat leków) – czas na trening indywidualny. Dieta powinna być oparta o warzywa, owocowe, źródła dobrych węglowodanów, a więc pełnoziarnisty chleb, brązowy ryż czy makaron i chude mięso. Dodatkowo, nie można zapominać o tłuszczach, które muszą być obecne w codziennym jadłospisie. Z jakiego względu? Duża ilość witamin rozpuszcza się w tłuszczach. W jakich produktach znajdziesz wartościowe tłuszcze? Przykładowo, rybach, awokado czy olejach. Osoby, jakie nie posiadają niezbędnej wiedzy na temat zdrowego żywienia powinny się zastanowić nad skorzystaniem ze wsparcia fachowców – dietetyków, jacy przygotowują dietę przystosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań konsumenta, a także biorą pod uwagę jego potencjalne schorzenia. W Poznaniu pracuje sporo poradni dietetycznych.

Naturalnie, jeśli zamierza się schudnąć, trzeba stosować nie tylko zdrową i zrównoważoną dietę, ale również wprowadzić do swojego normalnego życia nieco więcej ruchu. Osoby, jakie dopiero zaczynają własną przygodę z aktywnością fizyczną mogą zdecydować się na trening indywidualny, prowadzony przez wykształconego trenera. Po co? Trener dostosuje odpowiednie ćwiczenia i pokaże jak je wykonywać, żeby uzyskać faktycznie jak najlepsze rezultaty. Poznańskie siłownie gwarantują wsparcie wyspecjalizowanych trenerów i układanie diety.

Podsumowując, jeżeli planuje się zrzucenie paru kilogramów, a nie ma się koniecznej wiedzy bądź doświadczenia, wskazane jest skorzystać z usług specjalistów: dietetyka oraz trenera – . Na szczęście, dziś nie powinno się mieć z tym już większych problemów.

admin

View more posts from this author