misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Oczekujesz potomka – przygotuj się!

images
Osoby oczekujące na narodziny maluszka muszą dobrze się przygotować na jego przyjęcie. Będą musiały sobie poradzić z wieloma kwestiami, zarówno związanymi z reorganizacją mieszkania jak i z zakupami no i oczywiście bardzo istotne, aby w tym natłoku nie umknęła radość z wyczekiwania dziecka. Żeby się w tym wszystkim nie zgubić należy zrobić listę i przez cały czas |ciąży powoli i systematycznie odkreślać z niej kolejne punkty.

Niezwykle istotne jest przystosowanie mieszkania. Trzeba zadecydować, czy dziecko natychmiast będzie miało własny pokój, czy może przez pierwszy okres tylko wydzielony fragment w sypialni rodziców. Jeżeli zdecydują oni, że konieczne jest odświeżenie ścian, to pierwsze miesiące ciąży to najodpowiedniejszy czas. Po narodzinach dziecka nikt nie będzie nawet myślał o malowaniu mieszkania. Trzeba też zakupić łóżeczko (oraz ładny komplet pościeli -> ), może jeszcze jedną komodę czy półkę. Ważne jest by chłodnym okiem popatrzeć na nasz dom i wtedy podjąć decyzję.

Zabawa dziecka zabawką edukacyjną
Autor: Collin Harvey
Źródło: http://www.flickr.com

Śpioszki, koszulki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Wiadomo, że także pościel, ręczniki i kosmetyki.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to zobacz bez zwłoki, co jest w najświeższej ofercie – on także na pewno okaże się warty uwagi.

Jest tego sporo, warto więc zapytać znajomych, którzy mają dzieci czego używali. Naturalnie przygotowując się na narodziny dziecka należy liczyć się z kosztami. Wyprawka (np. ), mebelki, opieka lekarska – wszystko kosztuje. To przykre, ale w tym kraju poród w przyjaznych warunkach także jest związany z dużymi nakładami finansowymi i trzeba o tym pamiętać i rozplanować wydatki tak, żebyśmy nie wylądowali pod kreską.

Spanie na zawołanie
Autor: Alphanova
Źródło: Alphanova

Jest jednak rzecz, o którą zupełnie nie powinniśmy się martwić. Zaraz po pojawieniu się dziecka nasz dom zapełni się misiami, klockami, lalkami… Zabawki dla dzieci to najczęściej przynoszone przez bliskich i znajomych podarunki. Pamiętajmy jednak by przeznaczyć półkę lub kupić skrzynię na te przeróżne przedmioty, w innym wypadku zgubimy się pod naporem książeczek, misiów, samochodów i innych wspaniałych podarunków dla naszego malucha. Trzeba zwracaća uwagę na to, żeby każda rzecz w pokoiku czy kąciku dziecka miała określone miejsce. Organizacja to podstawa. Uchroni nas przed nerwowym szukaniem kremu w czasie zmiany pieluszki, albo smoczka, czy śliniaczka. Oczekiwanie na dziecko to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy dobrej organizacji.