dla dzieci i o dzieciach

Obecne czasy stawiają mamą i tatą całkiem nowe wymagania i zmuszają do pogłębionej refleksji nad słowem wychowanie

Bycie matką zyskało w ostatnich czasach dużą rangę, a tekstami o wychowaniu dzieciaków interesują się już nie tylko studenci pedagogiki. Część kobiet zgłębia taki temat, ponieważ po prostu nie radzi sobie z wychowaniem córki lub działa z myślą o przyszłości i pragnie uniknąć późniejszych problemów.

dziecko na spacerze

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Taka profilaktyka bywa jak najbardziej sensowna, biorąc pod lupę czasy, w których żyjemy. Bycie rodzicem staje się pomalutku dużym wyzwaniem i powinnością mającą również na celu ustrzec nastoletniego człowieka przed zagrożeniami czatującymi na każdym kroku.Wedle niektórych edukatorów każda rodzina jest w jakimś stopniu patologiczna – to sformułowanie może brzmieć nieco zaskakująco, a nawet fantastycznie, lecz kiedy pomyślimy o nadopiekuńczych mamach i maminsynkach, to błyskawicznie uświadamiamy sobie, po której stronie leży prawda.

Wspomnianą patologię nie sposób wyrugować, więc zamiast ją zwalczać, lepiej koncentrować się na tych bardziej pozytywnych aspektach. Najważniejszą kompetencją w wychowaniu szkrabów – dodatkowe informacje, i to niezależnie od ich płci i liczby lat, bywa umiejętność słuchania. Kto z matek i ojców nie słucha tego, co ma do oznajmienia ich córka, już z góry skazuje się na pedagogiczną porażkę.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie ciekawy, to zobacz stronę, która też publikuje podobne materiały. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują.

Może być ona tym dotkliwsza, im mniej jest zrozumienia w konkretnej rodzinie. Jeśli problemów połączonych z wychowaniem nie zauważy się wystarczająco wcześnie, to konieczna może okazać się pomoc psychologa bądź pedagoga. Co jednak trzeba podkreślić, część środowiska pedagogicznego sądzi, że w większości przypadków pierwszeństwo wizyty mają sami rodzice, ponieważ to oni często doprowadzają do konfliktowych sytuacji i nie radzą z negatywnymi emocjami.

dziecko

Autor: amir holy
Źródło: http://www.flickr.com
Bycie rodzicem zwyczajowo jest kojarzone z troską o bezpieczeństwo potomka – blog świat rodziców. I nie mamy tutaj na myśli jedynie zapewnienie bezpiecznej drogi do szkoły i z powrotem. W obecnych czasach wielką furorę zrobiło sformułowanie wpaść w nieodpowiednie towarzystwo. Takiego środowiska najbardziej obawiają rodzice podlotków. Tymczasem grono niewłaściwych towarzyszy może się dodatkowo poszerzyć o osoby poznane za pośrednictwem sieci. Nic więc zaskakującego w tym, że rodzice chcą uprzedzić możliwe kłopoty w wychowaniu swoich dzieci i w tym celu np. prenumerują miesięczniki poświęcone tej tematyce albo czytają stosowne artykuły w sieci.

admin

View more posts from this author