dla dzieci i o dzieciach

O czym należy wiedzieć kupując tornister dla malucha?

Wybór tornistra dla każdego ucznia pierwszej klasy podstawówki czy wybór torby dla przedszkolaka nie jest taki prosty. Funkcjonuje kilka czynników, które powinnaś czy należy brać pod uwagę przy wybieraniu tornistra, aby ominąć potem pojawienia się u potomstwa skoliozy czy też innego rodzaju wad postawy.
Między plecakiem a tornistrem istnieje odmienność.

Tornistry mają usztywniane plecy oraz ramowy kształt, który sprzyja poprawnej postawie dziecka. Niestety sztywna rama, która utrzymuje grzbiet dzieciaka, sama w sobie już trochę waży.

Przejdź do sedna oraz przeczytaj szczegóły (https://cmjurajska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-psychiatryczna-seksuologiczna) na omawiany wątek na innych portalach – na pewno Cię pochłoną całkowicie. Zobacz to teraz.

Plecak natomiast posiada jedynie delikatną wkładkę usztywniającą na plecach i bardzo wielokrotnie niestety szkodzi w postawie kilkuletniego dziecka. W pierwszych latach nauki trzeba dobierać zatem tornistry, które przykładowo mogą zapobiegać skoliozie u dzieci. Przy kupnie tornistra należy zwracać uwagę na kilka niezwykle istotnych elementów: wyprofilowanie pleców (bez usztywnienia nie będzie nadawać się dla dzieci), rozstaw ramion, pasy biodrowe czy ilość przegródek. Jeżeli jednak zamiast tornistra kupisz zwykły plecak, on również musi mieć jeśli to będzie możliwe wspomniane wyżej właściwości.

farby

Autor: Debbie Hallsworth
Źródło: http://www.flickr.com
tornistry

Źródło: pixabay.com
Migdałki a kłopoty ze słuchem u dziecka

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Po tornister dla pierwszoklasisty należy udać się do sklepu wspólnie z dzieckiem, ponieważ musi ono przymierzyć parę różnych modeli oraz dopiero po tym będziesz mogła sprawdzać pozostałe części. Idealnie dobrany tornister dla dzieciaka powinien bardzo dobrze przywierać do pleców, powinien zatem posiadać wyprofilowany oraz prawidłowo ukształtowany tył (obowiązkowo z wybrzuszeniem na odcinku lędźwiowym). To spowoduje, że dziecko będzie zachowywało odpowiednią sylwetkę.

Postaraj się również stronić od takich składników, które są wyprodukowane z tworzyw sztucznych – są niezwykle łatwe do zniszczenia. Dużo lepiej, gdy odnajdziesz tornister z elementami z gąbki lub elementami gumowymi, co pozwala jemu na przetrwanie kilku pierwszych lat nauki.

admin

View more posts from this author