dla dzieci i o dzieciach

Nikt nie lubi być chorym, jednak niestety czasami przytrafić może się taka sytuacja, że będziemy zmuszeni ustawić się w kolejce do specjalisty

Każdy wie, jak ciężko zapisać się do specjalisty z NFZ. Każdy, kto ma taką możliwość, ucieka zatem do prywatnej służby zdrowia.
Polska służba zdrowia jest okropna.

pacjenci

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejki do specjalistów są ogromne, a chorych źle się traktuje. Brak szacunku możemy odczuć już nieraz przy rejestracji, kiedy obsługuje nas niekulturalna pani. Następnie, gdy bada nas lekarz, który nawet nie ma zamiaru podnieść na nas wzroku i traktuje, jak kolejny przypadek do odfajkowania. Odczłowieczenie jest dostrzegalne na każdym kroku. A przecież do chorego należy podejść ze szczególną uwagą oraz troską. Skoro spotkało kogoś nieszczęście groźnej choroby, to pracownicy z kręgu medycznego, powinni wspierać oraz pomagać, a nie dodatkowo rzucać kłody pod nogi. Dlatego ogrom ludzi, jeżeli tylko są w stanie, ucieka do prywatnej służby zdrowia.

Jeśli szukasz podobnych danych na opisywany wątek, to również rzuć okiem na wózki inwalidzkie Wrocław pokrewne portale, które podnoszą tę problematykę.

Z reguły takiego rodzaju możliwość dają im przedsiębiorstwa, które płacą za nich miesięczny abonament. Kluczowe przecież jest, by pacjenci nie oczekiwali nazbyt długo na wizytę u lekarza i potrzebne badania. Aby ktoś pochylił się nad ich przypadkiem i podszedł do niego indywidualnie. Pocieszające jest, gdy doktor czy pielęgniarka pokażą trochę zrozumienia oraz empatię. Najważniejszy jest jednak szacunek.

Człowiek nie powinien czuć się niepełnowartościowym, wyłącznie z tego powodu, że zmaga się z chorobą. Może się to przecież przytrafić każdemu. I niezależnie od powagi choroby, każdy pacjent powinien czuć, że ma w personelu medycznym wsparcie.

admin

View more posts from this author