dla dzieci i o dzieciach

Niezwykłe operacje oka

Promieniowanie laserowe stosowane bywa do kuracji wielu schorzeń organu wzroku. Zabiegi laserowe nie są bolesne i obciążone względnie niewielkim ryzykiem powikłań, nie wymagają hospitalizacji, jak też długiej kuracji. W zależności od rodzaju zabiegu i części oka, która ma stać się mu poddana, używa się lasery o różnej rozciągłości fal. Retinopatia diabetyczna jest chorobą która, może przyczynić się w sposób podstępny do zupełnej i całkowitej utraty wzroku. Wcześniejsza laseroterapia siatkówki jest w stanie efektywnie ocalić pacjenta przed stratą wzroku.

wzrok

Autor: JZO
Źródło: JZO
Zmiany zwyrodnieniowe, również przepusty siatkówki pojawiają się wraz z biegiem lat, a ich częstotliwość narasta w sytuacji towarzyszącej krótkowzroczności, lub po urazach oka. Jeżeli są nie leczone, płyn z ciała szklistego może przedostać się płynąc przez nie pod siatkówkę, co pobudza jej uniesienie i odwarstwienie. Laseroterapia siatkówki (szczegóły na siatkówki w Lexum) w łatwy i efektywny sposób jest w stanie uniemożliwić odwarstwienie siatkówki.

Gdyby nielaseroterapia, nie dałoby się wstrzymać utraty wzroku, wywołanej zmianami w siatkówce oka. Zazwyczaj są to zmiany związane z cukrzycą.

Ogromnie fascynujący artykuł, nieprawdaż? Jeżeli również tak sądzisz, to kliknij na inne pomocne materiały (https://activ-med.eu/wozki-inwalidzkie/), które wciągną Cię kompletnie.

W pierwszej chwili choroba wywołuje uszkodzenie małych naczyń siatkówki, czego skutkiem jest powstawanie obwodów niedokrwienia. Następstwem tego są proliferacje naczyń, którym towarzyszą wracające krwawienia i odwarstwienie siatkówki.

wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawienie się zmian które wskazują na zaczynające się niedotlenienie siatkówki, co w później zagraża pojawieniem się nowych nieprawidłowych naczyń i krwotoków do ciała szklistego, jest wskazówką do laseroterapii siatkówki. W wypadku niedużych zmian robi się fotokoagulację ogniskową, jakiej zamysłem jest bezpośrednie unicestwienie osłabionych elementów układu naczyniowego dna oka. Przy zmianach bardziej zaawansowanych, używana jest fotokoagulacja rozsiana.

Laseroterapia siatkówki nastręcza odpowiedniego wglądu w dno oka, do czego niezbędne jest rozszerzenie źrenic. Z takiego powodu nie jest dozwolone przyjeżdżać na wizytę prywatnym samochodem, trzeba posiadać zapewniony transport w obie strony.

admin

View more posts from this author