misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Niektóre pary nie mogą mieć dzieci, jest to dla nich ogromny cios. Na szczęście istnieją sposoby, żeby to zmienić

Kobieta w ciąży
Od czasu, gdy problem niemożności posiadania dzieci, stał się bardziej popularny, lekarze robią wszystko by wynaleźć skuteczny sposób, przez który ludzie będą mieć dzieci. Od odpowiedniej diety oraz odporności, w niedługim czasie wynaleziono in vitro i świat oszalał.

In vitro technicians at work
Autor: Luigi Guarino
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki tej metodzie dzieci rodziły się tym, którzy starali się o nie bardzo długo. Skończyły się problemy, ale i domy dziecka miały wciąż mniej chętnych na adopcje. Bezdzietność nie zależy od klasy w społeczeństwie, ani wykształcenia, dotyka wszystkich i daje się poznać, jako bezwzględna i nie przejmująca się uczuciami innych. Kościół walcząc z in vitro, rozpropagował nową metodę, którą jest naprotechnologia, która ma się okazać cudowną terapią zastępczą, która spowoduje, iż ludzie odrzucą nienaturalne zapłodnienie. Tak jednak nie jest . Dla większości ludzi poddanie się skomplikowanej terapii, to jedyny sposób na posiadanie własnego potomstwa. Dla niektórych ta metoda to ostateczność, po nią sięgnąć można w momencie, kiedy wszelkie metody zawiodły i nie ma widoków na przyszłość.

Naprotechnologia jest daleko w tyle, faktycznie wspomaga w jakiś sposób płodność, lecz czasem mamy wrażenie, iż to raczej chodzi o tak zwany efekt placebo. Sztuczne zapłodnienie natomiast sprawia, że mamy prawie pewność, że do ciąży dojdzie i dzięki temu urodzi się zdrowe dziecko. Dużo osób decyduje się na takie rodzaj zapłodnienia jedynie przez to, iż ich płodność jest obniżona, nie tędy droga, nim zdecydujemy się na taki inwazyjny krok, trzeba sprawdzić inne metody, a nóż będą one tak skuteczne, że urodzenie będzie możliwe.

bank genów
Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, iż wiedza na temat naszej płodności może zostać dosyć łatwo ustalona. Służą do tego testy na płodność. Pokazują one, czy mamy szansę na potomstwo. Jeżeli nie, to można spróbować różnych metod, nawet naprotechnologia, jednak koniec końców wciąż więcej osób korzysta z in vitro. Dzisiaj ta metoda jest coraz bardziej wspierana przez państwo. Dofinansowanie in vitro to ogromna szansa dla ludzi na swoje potomstwo . To ogromnie pozytywne, że państwo jest skory pomagać obywatelom w tym celu, miejmy jednak nadzieję, iż po zmianie władzy ta sytuacja się nie zmieni.