misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Niejeden rodzic pragnie dla swego dziecka wszystko, co dobre, ale przede wszystkim radosnego oraz bezpiecznego rozwoju

zabawka
Bezpieczeństwo pociechy niejednokrotnie spędza rodzicom sen z powiek. Dlatego, kiedy nasza kruszyna zaczyna raczkować, a potem chodzić, montujemy różnego rodzaju blokady na półkach kuchennych czy zabezpieczenia na kontaktach.
Kiedy dziecko zaczyna chodzić jest to dla jego mamy i taty wielkie szczęście, ale również test.

zabawka
Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Powinni stale być obok swojego oseska, by w razie potrzeby pomóc mu, gdy upadnie. Niestety wywrotki bywają nieuniknione, gdyż są częścią procesu uczenia się. Kruszynka w pierwszych miesiącach chodzenia kocha biegać boso. Jego nóżki nie zachowują się jeszcze pewnie, toteż każdy bucik go uwiera. Jednak, po jakimś czasie powinniśmy zakładać mu paputki, żeby jego stopa zdrowo się formowała. Pamiętajmy jednak, że każde maleństwo musi posiadać swoje paputki, a nie po starszym bracie, gdyż bucik musi dopasować się do profilu jego stopy, a nie odwrotnie. Paputki dla maluszka muszą być bardzo wygodne i zrobione z cienkiej skóry, by stópka się nie pociła. Muszą posiadać również antypoślizgową podeszwę, gdyż powszechnie wiadomo, że szkraby lubią biegać. Pierwsze paputki ukochanego maluszka muszą być również wiązane, by dobrze trzymały się nóżek i by nie SPAdały.

Takie paputki najczęściej posiadają naszyte jakieś ładne wzorki, by przykuć uwagę naszego maluszka i by miało ochotę je nosić.
Nie zapominajmy, aby wybierać buciki najwyższej jakości, które mają atest Unii Europejskiej.