dla dzieci i o dzieciach

Niedoskonałość wzroku – wykorzystywane aktualnie metody korekcji

Wady wzroku są na chwilę obecną coraz bardziej powszechne. Liczba osób, które muszą nosić okulary lub soczewki kontaktowe non stop rośnie. Do występujących najczęściej wad należy krótkowzroczność. Osoby, które pragną pozbyć się tej wady i jednocześnie przestać nosić okulary mogą teraz skorzystać z zabiegów z użyciem lasera, które likwidują wady wzroku.

badanie wzroku

Autor: Jay Tamboli
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wad wzroku jest metodą używaną na świecie już od kilkunastu lat, jest ona wykorzystywana także na terenie naszego kraju. Laserowa korekcja wad wzroku daje efekt kompletnego usunięcia wady, po zabiegu osoby dotychczas mające problem z widzeniem odzyskują ostrość widzenia, stosowanie okularów , które mają korygować wadę wzroku bądź szkieł kontaktowych nie jest już wymagane. Zabieg medyczny – (operacja kręgosłupa poznań) korekty wad wzroku z użyciem lasera wykonywany jest po podaniu pacjentowi znieczulenia o charakterze miejscowym. Do zabiegu stosowane są naprawdę precyzyjne lasery i rozmaite metody. W zależności od zastosowanej metody efekty zabiegu zobaczyć można albo niemal natychmiast po zakończeniu zabiegu, albo po upływie określonego czasu. Laserową korekcję wad wzroku można wykonać u pacjentów , którzy ukończyli dwudziesty rok życia – czy laserowa korekcja wad wzroku jest skuteczna?. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, cukrzyca i okres karmienia piersią. Zabiegów nie wykonuje się także u osób, które mają wszczepiony rozrusznik serca. Laserowa korekcja wad wzroku zapewnia naprawdę doskonałe efekty i pozwala cieszyć się znowu brakiem okularów lub koniecznością zakładania tych, których szkła korekcyjne są dużo słabsze. Dla osób walczących z poważną wadą jest to naprawdę ogromne ułatwienie.

zbadaj wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Innym sposobem korygowania wad wzroku jest ortokorekcja. Terminem ortokorekcja określa się leczenie wad wzroku w sposób całkowicie nieoperacyjny. Jest to naprawdę często stosowanie noszenie soczewek korekcyjnych, które zawsze dobierane są do wady przez lekarza posiadającego specjalizację z okulistyki. Soczewki korekcyjne noszą zarówno osoby zmagające się z krótko-, jak i dalekowzrocznością. W obu przypadkach wykorzystywane soczewek gwarantuje komfort widzenia. Należy jednak wiedzieć, że soczewki korekcyjne nigdy nie sprawią, że wada zniknie. Osoby, które powinny nosić okulary powinny więc liczyć się z tym, że będą nosić je do końca życia. Chyba że zdecydują się na skuteczne laserowe leczenie wady.

admin

View more posts from this author